Kara Cuma’ya sayılı günler kaldı

13 Kasım 2014 Perşembe

Sadece bir günde 9 milyar Dolar’ı aşan satış yapılıyor. Dünyanın dört bir tarafından, yüzde 90’a varan indirimler için turistler ABD’ye akın ediyor. Türkiye’den de bu güne özel ABD’ye gidenler var. Giyimden elektronik ürünlere ve otomobil aksesuarlarına kadar aklınıza gelebilecek tüm lüks markalar için insanlar kuyruğa giriyor. İzdihamların yaşandığı Kara Cuma bu yıl 28 Kasım’da başlıyor. Kara Cuma (Black Friday) indirimlerinden ABD’ye gitmeden yararlanmanın yolu ise Amerikadaniste.com

kara-cumaya-sayili-gunler-kaldi

ABD’de her yıl yaşanan, gelenekselleşmiş indirimli alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) için geri sayım başladı. İnsanların sabahın erken saatlerinde mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu, izdihamların yaşandığı bu gün, bu yıl 28 Kasım’da gerçekleşecek. ABD’de dünyaca ünlü lüks markaların ürünlerinin cüzi fiyatlarla alınabildiği Kara Cuma’da birçok marka yüzde 90’a varan indirimler yapıyor. Türkiye’den de birçok alışveriş tutkunu seyahat programını Kara Cuma’ya (Black Friday) denk gelecek şekilde ayarlıyor ve bu fırsatlardan yararlanmak istiyor. Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, ABD’de Kara Cuma indirimleri gününde oluşan satış hacminin 2013’te 9 milyar Dolar’ı aştığını, e-ticaret sitelerinin de bu dönemde büyük indirimler yaptıklarını belirtti.

ABD’deki Kara Cuma (Black Friday) indirimlerinden yararlanmak isteyen Türkiye’deki birçok tüketici artık markaların e-ticaret siteleri sayesinde ABD’ye gitmeden de indirimli alışveriş yapabiliyor. Amerikadaniste.com, uzman üye hizmetleri ve operasyon ekibiyle, Türkiye’deki alışveriş tutkunlarına bu konuda yardımcı oluyor ve Kara Cuma indirimlerinden bilgisayar başından kalkmadan yararlanmalarına imkan sağlıyor.

Erol, Türkiye’deki pek çok tüketicinin Kara Cuma indirimlerini heyecanla beklediğini ve o gün ABD’deki internet sitelerinden yüksek miktarlarda siparişler verdiğini belirtti. Erol, ABD’de Kara Cuma (Black Friday) indirimleri gününde oluşan satış hacminin 2013’te 9 milyar Dolar’ı aştığını belirterek şunları söyledi, “Kara Cuma indirimlerinden yararlanan ve bu günde ABD’deki internet sitelerinden alışveriş yapan Türkiye’deki tüketici sayısı her geçen yıl artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, aralık ayında ABD’den Türkiye’ye günde ulaştırdığımız paket sayısı diğer zamanlara oranla yaklaşık yüzde 70 artış göstermişti. Bu yıl daha da yüksek bir orana ulaşacağımızı öngörüyoruz. Normal dönemlerde ciddi fiyatlara satılan ürünlere sadece Kara Cuma (Black Friday) gününe özel cüzi rakamlarla sahip olabiliyorsunuz. Örneğin geçtiğimiz yıl, normal dönemde 80 Dolar'a satışa sunulan bir erkek gömleğinin fiyatı Kara Cuma’da 25 Dolar’a düştü. Özellikle çocuk sahibi ailelerin bu dönemde yoğun talepleri oluyor. Önemli bir markanın satışa sunduğu 50 Dolar'lık çocuk elbisesini Kara Cuma’da 9 Dolar'a alabilmek mümkün olabiliyor. Lüks markalar da Kara Cuma indirimlerinde yerlerini alabiliyorlar. Sezon fiyatı 2 bin Dolar'dan başlayan bir gece elbisesi, 600 Dolar'a kadar inebiliyor. Bu durumda tek ürün fiyatına 3-4 ürün sipariş verilebiliyor. Dolayısıyla tüm bu fırsatlar nedeniyle, dünyanın her yerinden insanlar ABD’deki bu indirim avantajından yararlanmak istiyorlar. Kadın-erkek-bebek kıyafetleri, elektronik ürünler, çantalar, aksesuarlar, ayakkabılar, en çok talep gören ve en çok indirimin yaşandığı ürün kategorileri arasında yer alıyor.”

Ayrıca Erol, Net-A-Porter, Saks Fifth Avenue, Macy's, Bloomingdale's, Nordstrom ve daha birçok markanın Kara Cuma (Black Friday) için özel indirimler yaptıklarını belirtti.

Amerikadaniste.com aracılığıyla ABD’den alışveriş yapmak isteyenler şu yolları izleyecek;

• Amerikadaniste.com aracılığıyla ABD’den alışveriş yapmak isteyenler, 15 Dolar ödeyerek Amerikadaniste.com’a üye olabiliyor ve bu sayede ABD’de fiziksel bir posta adresine sahip olabiliyor.
• Amerikadaniste.com, New York’taki operasyon merkezinde her üyesi için ayrı ayrı posta adresleri belirliyor.
• Üyelik ücreti aylık 9 Dolar, yıllık ise 75 Dolar olarak fiyatlandırılıyor. İlk ayın üyelik ücreti kayıt ücretine dâhil oluyor. Üyeler, istedikleri zaman üyeliklerini dondurup daha sonra yine 9 Dolar ödeyerek Amerikadaniste.com’un servisini kullanmaya devam edebiliyor.
• Üyeler, Amerikadaniste.com’a üye olduktan ve ABD’deki fiziksel posta adreslerini edindikten sonra, ABD’deki internet sitelerinden online alışveriş yapıp, teslimat adresi olarak bu adreslerini verebiliyor.
• Farklı internet sitelerinden birden fazla sipariş veren üyelerin paketleri ABD’deki adreslerine ulaştığı zaman hesaplarına tanımlanıyor, üyelere e-mail ve SMS yoluyla paketlerinin ABD’deki adreslerine ulaştığına dair bilgilendirme mesajı gidiyor.
• Bekledikleri paketler posta adreslerine ulaştıktan sonra üyeler, Türkiye adreslerine yönlendirmek istedikleri paketleri seçerek, online olarak gönderim emri veriyor.
• Birden fazla paketin birlikte gönderilmesi, kargo ücretlerinin de daha avantajlı olmasını sağlıyor.
• Üyeler, Amerikadaniste.com’da “Gönder” butonuna bastıkları gün paketler kargoyla yola çıkıyor ve 2-3 iş günü içerisinde Türkiye’deki adreslerine teslim ediliyor.
• Amerikadaniste.com, uzman üye hizmetleri ve operasyon ekibiyle, tüm alışverişleri boyunca üyelerinin yanında oluyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri