KFC'ye Çin'de şok suçlama

25 Temmuz 2013 Perşembe

KFC'nin içeceklerde kullandığı buzların, tuvalet suyundan daha pis olduğu iddia edildi

kfcye-cinde-sok-suclama

Yum Brands şirketine bağlı olan fast food zinciri KFC yeni bir karalama ile karşı karşıya. Çin'de ortaya atılan iddiaya göre KFC'nin içecekleri soğutmak amacıyla kullanılan buzları yapımında kullanılan su, tuvaletlerde kullanılan sudan daha kirli.

Söz konusu iddia Çin'de yayınlanan bir televizyon programı sunucusu tarafından ortaya atıldı.
Sunucu, 3 ayrı KFC restoranına gidildiğini ve buz örnekleri alındığını, alınan buz örneklerinin de tuvalet suyuyla karşılaştırılması için incelemeye gönderildiği söyledi.

İçme suyundan 19 kat daha kirli
Yapılan inceleme sonucunda ise bir şubeden alınan buzların yapımında kullanılan suyun, tuvalet suyundan 12, içme suyundan ise 19 kat daha fazla bakteri içerdiğinin ortaya çıktığı iddia edildi. Diğer 2 şubeden alınan örneklerde ise durum, bu derece vahim olmasa da ulusal standartların altında kaldı.

Program sunucusu, bu tablonun akla gelebilecek pek çok fast food zincirinde de benzer sonuçlar ortaya koymasının şaşırtıcı olmayacağını ifade etti. Olayın yayın esnasında paylaşılmasının hemen ardından KFC, Çin'in Twitter'ı olarak bilinen mikro blog platformu Sina Weibo üzerinden bir özür yazısı paylaştı. Yazıda söz konusu olaydan ötürü çok üzgün oldukları ve bu durumun önüne geçilmesi için KFC yöneticilerinin harekete geçtikleri bildirildi.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri