Nescafe'nin tadı kaçtı

19 Ekim 2012 Cuma

Dünyanın en büyük gıda üreticisi Nestle, 3’üncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakama göre Nestle'nin 2012 3’üncü mali çeyreğinde satışları yüzde 10 düştü

nescafenin-tadi-kacti

Dünyanın en büyük gıda üreticisi Nestle 3’üncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakama göre Nestle’nin 2012 3’üncü mali çeyreğinde satışları yüzde 10 düştü. Uzmanlara göre gelişmekte olan gıda pazarlarında büyüme oranı yüzde 11.7 olurken gelişmiş pazarlardaki büyümenin yüzde 2.4 olması Nescafe’nin üreticisi Nestle’nin satışı adına olumsuz bir gelişme olarak değerlendirildi.

Dün açıklanan satış oranından 6 ay önce Nestle’nin satışları yüzde 12 artmıştı. Açıklanan mali çeyrek raporundan sonra Nestle’nin Zürih borsasında işlem gören hisseleri yüzde 2 düşerek 66.21 dolara geriledi.

Yılsonunu bekleyin
Nestle’nin CEO’su Paul Bulcke konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Satışlarımız düşmesine rağmen büyümeye devam ediyoruz. Hammadde fiyatlarının pahalılığı göz önüne alındığı zaman iyi bir gelişme kaydediyoruz” dedi. Bulcke şirketin tam anlamı ile değerlendirilmesi için yılsonunun beklenmesi gerektiğini de söyledi.

Kaynak: RadikalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri