Süpermarketlerden benzin fiyatı hamlesi

08 Ocak 2015 Perşembe

Sainsbury’s genel müdürü, İngiltere’de yakın zamanda yakıt fiyatlarının 1 poundun altına düşeceğini belirtti

supermarketlerden-benzin-fiyati-hamlesi

İngiltereli süpermarket zincirlerinden Asda, fiyatlarda iki pençe daha düşürerek normal benzini 105.7, dizeli de 112.7 sterlinden yukarıya satmayacağını duyurdu.

Asda’nın Benzin Direktörü Andy Peake, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünya petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. Asda bu konuda 14’üncü kez indirim yaparak, öncülüğünü sürdürdü” dedi.

Birçok market indirime gidecek
Diğer süpermarket zincirlerinden Tesco, Morrison ve Sainsbury de benzin fiyatlarını iki pence daha aşağıya çekeceğini belirtti.

Sainsbury’s genel müdürü Mike Coupe ise fiyatların daha da düşeceğini öngörenler arasında.
Benzin fiyatının litre başı 1 sterlinin altına düşebileceği olasılığına ilişkin Coupe bu sabah BBC radyosunda şu ifadeleri kullandı, “Ham petrol fiyatları düşmeye devam ederse, bu kesinlikle olacak. Son günlerde özellikle süpermarketlerin indirimlerde öncülük yaptığını görüyoruz. Yakıt fiyatlarının 1 pound seviyesinin altına düşüşü yakın zamanda gerçekleşebilecek bir olay.”

Fiyatlar inmeye devam edecek
OPEC’in benzindeki üretim seviyesini indirmeme kararı üzerine, dünyada benzin fiyatları son altı ayda inişe geçti. Bu arada gözlemciler, bundan sonraki aylarda da benzindeki ucuzlamanın devam edeceğini, fiyatları bir poundun altına da ineceği şeklinde görüşler belirtti.

Benzin fiyatlarının inmesi en çok Rusya’yı etkilerken, ülke son yıllardaki en büyük ekonomik krizlerden birini yaşadı.


Bu haber Londra Gazete sitesinin 7 Ocak 2015 tarihli haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri