Tesco’da 39 yıl sonra bir ilk

13 Ağustos 2014 Çarşamba

Edmonton Shopping Centre içerisinde yer alan Tesco Metro mağazası kapatılıyor. Tesco 39 yıl sonra ilk kez bir mağazasını kapatacak

tescoda-39-yil-sonra-bir-ilk

Britanya genelinde 3 bin 370 zinciri bulunan Tesco, uzun bir aradan sonra ilk kez bir işletmesini kapatacak. Edmonton Shopping Centre içerisinde yer alan Tesco Metro mağazasının eylül ayında kapatılmasına gerekçe olarak Lea Valley ve Ponders End’de bulunan ekstra şubelere yoğunlaşmak gösterildi.

Bölgede bulunan diğer Express mağazalarla da tüketicilere hizmet vermeye devam edeceklerini belirten firma yetkilileri, 1975 yılından bu yana faaliyet gösteren işletmenin kapanacak olmasından dolayı üzüntülü olduklarını ifade etti. Mağazanın 70 dolayında çalışanı da diğer şubelere transfer edilirken bir kısmı da işten çıkarılacak.

Britanya genelinde 3 bin 370 zinciri bulunan Tesco’nun uzun bir aradan sonra ilk kez bir işletmesini kapatacak olması perakende sektöründe şaşkınlık yarattı. Sektörün en büyüğü olan zincirin, söz konusu şubesi ile ilgili kararı almasında bölgedeki müşteri profili ve bir kaç yıl önce açılan diğer büyük market zincirinin etkili olduğu sanılıyor.

Tesco, İngiltere’de de dev süpermarket zincirlerinin kontrol altında tuttuğu perakende pazarının yaklaşık 20 yıldır lideri konumunda.  Her gün milyonlarca müşteri çeken firma son yıllarda, diğer zincirler gibi hem mahalle aralarına mağaza açarak kendisine gelmeyen müşterilere ulaşmaya çalışıyor hem de reyonlarında yer verdiği etnik ürünleri çoğaltarak bu pazara da hitap etmeyi hedefliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri