Duran Adam marka oluyor

24 Haziran 2013 Pazartesi

Gezi Parkı eylemlerinin en çok tartışılan kavramı olan “Çapulcu”dan sonra tüm Türkiye’ye yayılan ‘Duran Adam’ için de eylemin dördüncü günü olan 21 Haziran’da Türk Patent Enstitüsü’ne marka tescili için başvuru yapıldı

duran-adam-marka-oluyor

Duran Adam markası cinsel amaçlı ürünlerde, kozmetikte, biberonlarda, bebek emziklerinde, ağır silahlarda, roketlerde, trenlerde, kişisel kullanım için koruyucu gazlarda, spor müsabakalarında verilen kupalarda, pipolarda ve tuvalet kâğıdı gibi daha birçok alanda kullanılacak.

Çapulcu 10’u geçti
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Taksim eylemlerine katılanlar için kullandığı “Çapulcu” için yapılan Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) yapılan başvuru sayısı 10’a ulaştı. Bir başvuru ”Fenerbahçeli çapulcular” bir başvuru da “Ne sağcıyım ne solcu çapulcuyum çapulcu” markası için yapıldı. Marka tescili için başvuru yapan kişiler bebek emziği, tuvalet kâğıdı, gazete, alkollü içkiler, meşrubat, protez organlar ve prezervatif gibi ürünlere “Çapulcu” kelimesini vermek istedi. Çapulcu için ilk başvuru 4 Haziran’da son başvuru ise 13 Haziran’da geldi.

Bölücü yok
Marka başvuruları öncelikle TPE tarafından inceleniyor. Başvurunun uygun görülmesi ve itiraz gelmemesi halinde marka tescillenerek altı ay içinde marka bülteninde yayınlanıyor. TPE, kurallar gereği kamu düzenini bozucu ve bölücü ifadeler içeren markaları tescil etmiyor.

Kaynak: Erdinç Çelikkan / HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri