Açık pazarda iade süresi uzadı

28 Ağustos 2013 Çarşamba

Tüketici haklarını genişleten kampanya ile online alışverişte yeni bir aşamaya geçiliyor

acik-pazarda-iade-suresi-uzadi

Çok mağazalı, açık pazar niteliğindeki online alışveriş sitelerinde ilk uygulamayı n11.com başlatıyor. Binlerce mağaza ve milyonlarca ürünü bünyesinde barındıran n11.com, tüketicilerinin güven ihtiyaçlarına cevap oluşturmak için 26 Ağustos – 30 Eylül günleri arasında “30 gün koşulsuz iade” seçeneğini online açık pazar dünyasına ilk kez sunuyor.

Turkiye’nin açık pazarı n11.com, kampanya süresince online alışverişte 7 gün olan iade süresini koşulsuz olarak 30 güne yükseltiyor. Açık Pazar modeliyle milyonlarca ürünügüvenilir satıcılar aracılığı ile tüketicilere sunan n11.com, alışveriş sonrası alıcının 30 gün içinde nedensiz olarak ürünü ücretsiz kargo ile geri göndermesini sağlayacak sistemi devreye soktu.

Buna göre alıcılar satın alma sonrası ürünler ellerine geçtikten sonraki 30 gün içinde herhangi bir memnuniyetsizlik, fikir değiştirme, uygun ölçü sorunu gibi nedenlerle n11.com’aiade etmek istedikleri ürün için gerekli formu doldurup, ilgili kargo firmasından ücretsiz hizmet alarak, iade işlemini yapacaklar. Geçtiğimiz gün itibarıyla başlayan kampanyanın ilk günden büyük bir ilgi gördüğünü belirten n11.com Pazarlama Müdürü Aylin Daylan, tüketicilere sunulan genişletilmiş iade hakkının beklendiği gibi güveni tetiklediği ve kampanya kapsamında yer alan ürünlerin satışında ciddi yükselmeler gözlendiğini ifade etti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri