Market rekabeti internette sürüyor

26 Ağustos 2013 Pazartesi

Sanal alışveriş pazarındaki büyüme, market alışverişlerine de yansıyor. Türkiye'deki 36 milyon internet kullanıcısının 10 milyonu internet üzerinden alışveriş yapıyor

market-rekabeti-internette-suruyor

Türkiye'de 6 milyar lirayı aşan e-ticaret pazarında online süpermarket pazarı yıllık 2 milyar TL. Dünyada ise bu rakam 23 milyara çıkıyor. Hem Türkiye hem de dünya genelinde 2014'e kadar sanal market cirolarının yüzde 50 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Tüketicinin sanal mağazalar aracılığıyla market alışverişi yapmaya yönelmesi perakende sektörünün de yatırımlarına yeni yön veriyor. Kim Marketler Zinciri'nin hem fiziki mağaza hem de sanal mağaza yatırımlarını önemsediğini anlatan Genel Müdür Hamit Akçay, "Ticaretin geleceğinin sanal alışverişte olduğunu görerek e-ticaret alanındaki yatırımlarımızı artırıyoruz." dedi.

Kim Marketler Zinciri'nin İstinye Pınar Mahallesi şubesinin açılış töreninde konuşan Genel Müdür Hamit Akçay, yerli süpermarket zincirleri kategorisinde ilk sıralarda yer aldıklarını belirterek yeni yatırımlarla pazardaki konumlarını sağlamlaştıracaklarını kaydetti.

Son iki yıldır Kim Pratik adını verdikleri yeni mağaza konseptiyle sokak aralarına kadar mağaza yatırımları yaptıklarını anlatan Akçay, "İstanbul gibi büyük şehirlerde yeni büyük mağaza yatırımları güçleşiyor. Tüketiciye ulaşma noktasında daha küçük hacimli mağazalar öne çıkmaya başladı. Hatta rekabet sokak aralarından sanal ortama taşındı. Sanal alışveriş pazarı her geçen gün daha büyük önem taşımaya başladı. Kim Market olarak bu potansiyelden yola çıkarak www.kimkapinda.com sanal mağazamıza yatırım yapıyoruz. Şu anda 40 mağazamız sisteme entegre edildi. Yakın zamanda 70 mağazanın tamamından sanal satış yapacağız. Tüketici sanal mağazamızdan marketteki tüm reyonları ve ürünleri inceleyip pek çok üründe daha ucuza alışveriş yapma imkanı bulabiliyor. İstanbul'un dışında Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ illerinde de sanal market uygulamasını başlattık." diye konuştu.

Kaynak: ZamanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri