Ecco bu yıl 5 mağaza açacak

25 Nisan 2014 Cuma

İlk iki mono-brand mağazasını geçtiğimiz ay İstanbul’da açan Ecco, Türkiye pazarına önemli bir giriş yaptı. Ecco CEO’su Dieter Kasprzak, "Türkiye'nin büyük bir potansiyel pazar olduğunu düşünüyoruz. Planımız 2014’de İstanbul'da 5 Ecco mağazası açmak ve önümüzdeki 3 yıl içinde 15 zincir mağazaya ulaşmak” dedi

ecco-bu-yil-5-magaza-acacak

Ecco Türkiye’yi 75 milyonu aşkın nüfusuyla ve yılda 150 milyon çift ayakkabı pazarıyla Avrupa pazarları arasından en büyük potansiyel olarak değerlendiren Ecco CEO’su Dieter Kasprzak, şöyle konuştu: “Önümüzdeki 3 yıl boyunca Ecco, Türkiye’de perakende sektörüne önemli yatırımlar yapacak. Ecco Türk tüketicisini, hem konfor hem de kaliteyi bir arada sunan İskandinav tasarımıyla tanıştırdığında, ürünlerimizin büyük beğeni kazanacağına inanıyoruz. Zamanı doğru kullanarak, acele etmeden doğru kararlarla, doğru yatırımlarla ilerlemek istiyoruz.”

Detaylı bir piyasa araştırması sonrası Ecco’nun önceliği Türkiye pazarında olmak olduğunu dile getiren Dieter Kasprzak, "Türkiye pazarı için ihtiyacımız olacak ekibimizi, geniş perakende tecrübesi ve bilgisine sahip olan Türkiye Genel Müdürümüz Deniz Necati Erda yönetiminde kurduk. Bu, Türkiye'de bir yer edinmemiz için en önemli dayanaklardan biri olacak. Türkiye'de başarılı olmak için en önemli araçlarımızdan biri ürünlerimizin gücü olacaktır. 1963 yılından beri, Ecco’nun yenilikçi bir yaklaşımı oldu ve yüksek kaliteli, fonksiyonel, rahat, şık ayakkabılar ile zamana meydan okuyan çantalar ürettik” dedi.

Ecco, dünyada tabakhane, fabrika ve mağazalarıyla her aşamasını kendisi kuran ve yöneten az sayıdaki büyük ayakkabı üreticilerinden biri olarak dikkat çekiyor. Ecco, bir aile şirketi ve halen Kasprzak Toosbuy ailesinin yönetiminde faaliyetlerini sürdürüyor. Yılda dünya çapında 20 milyon çiftten fazla ayakkabı satan Ecco, ilk üç yıl için İstanbul'a odaklanmayı planlıyor.  Ecco uzun vadede Ankara, İzmir ve Bodrum gibi belli başlı şehirlerde büyüme stratejisi izleyecek.

Ecco, dünyada ayakkabı üretiminin her aşamasına sahip olan ve kontrol eden tek ayakkabı firması olarak diğerlerinden farklılaşıyor. Ecco üstün kalitesi ve yenilikçi teknolojisiyle gurur duyuyor ve bu kalitenin müşteriye yansıması için çaba harcıyor. Ecco markası dünyanın her yerinde stil ve rahatlığı temsil ediyor ve başarısını “ayakkabı ayağı takip etmeli” sloganıyla tanımlıyor. Ecco başarılı üretimini,“ayağın ayakkabıyı şekillendirmesindense, ayakkabı ayağı tamamlamalı” felsefesiyle sürdürüyor.

Ecco Türkiye Genel Müdürü Deniz Necati Erda ise Ecco’nun Türkiye’deki yatırımları ile ilgili şunları söyledi: “1963 yılında Danimarka’da kurulan ve 2013 yılında 50’nci yılını kutlayan Ecco, dünya çapında sahip olduğu 5 üretim tesisi ve bin 200 mono-brand satış mağazası, 15 binin üzerinde satış noktası ile dünyanın ikinci en büyük ayakkabı üreticisi konumunda bulunuyor. Yılda 20 milyon çiftten fazla ayakkabı satan Ecco olarak, ilk mağazamızı Mart ayında İstanbul Marmara Forum’da açarak Türk tüketicisi ile buluştuğumuz için çok heyecanlıyız. Aynı zamanda dünyanın en büyük golf ayakkabı üreticilerinden de olan Ecco, İskandinav üretim kalitesi ve konforu ile Türk tüketicilerine yepyeni bir deneyim kazandıracak. Türkiye’deki büyüme stratejimiz çerçevesinde 2014 yılı içerisinde İstanbul’da 5 mağaza açmayı ve 5 yıl içinde de Türkiye’de 35 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz. Türkiye pazarına çok güvenen ve öncelikli büyümek istediği pazarlardan biri olan Türkiye, Ecco için öncelikli ülkelerden birisi olacak. Dünyanın en güçlü ayakkabı ve deri imalatçılarından olan Ecco’nun konfor, sadelik ve işlevsellik gibi özellikleriyle Türkiye’de ayakkabı pazarına yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri