Ecco’dan ikinci mağaza

21 Mart 2014 Cuma

Danimarkalı Ecco, Marmara Forum AVM’de açtığı ilk mağazasının ardından, ikinci mağazasını geçtiğimiz günlerde Forum İstanbul’da açtı. Ecco, 2013 yılında elde ettiği 1,1 milyar euro cirosu ve vergi öncesi 165 milyon euro; vergi sonrası 106 milyon euro kar rakamıyla globalde tüm zamanların kar rekorunu kırdığını açıkladı

eccodan-ikinci-magaza

Ecco, bu yıl içinde açacağı 5 mağaza ile Türkiye pazarına giriş yapıyor. Ecco Türkiye’deki 139 metrekarelik ilk mağazasını, Marmara Forum alışveriş merkezi içinde açarken, bir hafta sonra ikinci mağazasını Forum İstanbul’da açtı. Bu yıl 1,1 milyar euro cirosu ve vergi öncesi 165 milyon euro; vergi sonrası 106 milyon euro kar rakamıyla rekor kar açıklayan Danimarkalı Ecco, yüksek kaliteli ayakkabı, çanta, cüzdan ve aksesuar gibi tüm dünyada büyük rağbet gören ürünlerini bundan sonra yeni mağazalarında Türk tüketicisi ile buluşturmaya devam edecek.

Ecco Grup CEO’su Dieter Kasprzak konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Ecco, 87 ülkede yaklaşık 15 bin satış noktasında, 20 bin çalışanıyla mağaza sayısını 2 bin 989’a yükseltmeyi başarmış bir dünya markası. Türkiye'nin bizim için büyük bir potansiyel pazar olduğunu düşünüyoruz. Planımız 2014’de İstanbul'da 5 Ecco mağazası daha açmak ve önümüzdeki üç yıl içinde 15 zincir mağazaya ulaşmak”

Türkiye’nin 75 milyon nüfusu ve yıllık bazda 150 milyon çift ayakkabı tüketimi ile Avrupa pazarları arasındaki en büyük potansiyele sahip ülke olduğunu ifade eden Ecco Türkiye Genel Müdürü Deniz Erda ise: “Ecco, ilk yıllarda İstanbul'a fokus olacak. Ancak orta vadede Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum gibi şehirlerde de fırsatları değerlendirecek. Ecco, önümüzdeki 3 yıl içinde, Türk pazarındaki yerini sağlamlaştırmak için yatırım yapacak. Ecco’nun kurulduğu 1963 yılından bu yana konfor ve kaliteyi bir araya getiren İskandinav tasarımının Türk tüketicisine hitap edeceğine inanıyoruz” dedi.

Dünyanın güçlü ayakkabı ve deri imalatçılarından olan tüm üretim aşamalarını kendi tesislerinde gerçekleştiren tek ayakkabı üreticisi olan Ecco, bu özelliği ile tüketicinin kalıcı bir kaliteye ulaşmasını garantiye alıyor. Yıllık dünya çapında toplam ayakkabı satışı 20 milyon çiftten fazla olan Ecco, Kasprzak Toosbuy ailesinin yönetiminde faaliyetlerini sürdürüyor. Başarılı tasarım felsefesini stil ve konfor üzerine inşa eden ve “ayakkabı ayağı takip etmeli” mottosuna sahip Ecco, ayağın ayakkabıya uyum sağlamasındansa, ayakkabının ayağa uyum sağlaması gerektiğini savunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri