Ece Türkiye’den 2 yeni büyük proje

27 Kasım 2014 Perşembe

ECE Türkiye ve Sur Yapı, İstanbul ve Bursa’da hayata geçecek olan iki yeni alışveriş merkezi projesinde önemli bir işbirliğine imza attılar. Yapılan anlaşma gereğince, toplam yatırım hacimleri yaklaşık 1,1 milyar Dolar olan Axis İstanbul Ofis ve Alışveriş Merkezi ile Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi karma projelerinde, ECE Türkiye, alışveriş merkezlerinin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenecek

ece-turkiyeden-2-yeni-buyuk-proje

Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi projesi Türkiye’nin 4’üncü büyük kenti olan, otomotiv ve tekstil sanayiinin kalbinin attığı, ülke ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden biri olan Bursa’da hayata geçirilecek. Bursa’nın merkezinde, hızlı bir şekilde gelişen lüks konut ve otel yatırımlarının da yer aldığı Nilüfer ilçesindeki projede, alışveriş merkezinin yanı sıra 316 lüks rezidans dairesinin yer aldığı 26 ve 21 katlı iki konut kulesi ile 14 katlı bir home ofis de bulunuyor.

Karma projenin yatırım hacmi, yaklaşık 585 milyon dolar. 65 bin metrekare kiralanabilir alana sahip, 5 kat üzerinde 220 mağazadan oluşacak Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi’nde, Bursa’da ilk kez mağaza açacak olan dünyaca ünlü markalara da yer verilecek. Üst segmente yönelik olarak yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin sunulacağı mağazaları, gurme marketi, teraslı kafe ve restoranları, 9 salonlu sineması, eğlence üniteleri ile Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi, misafirlerine benzersiz bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunacak. Projenin, güçlü marka karması ile sadece Bursa’nın değil, Marmara Bölgesi’nde bulunan çevre iller için de bir çekim merkezi olması bekleniyor. Bin 500 araç kapasiteli otoparkın da bulunduğu alışveriş merkezinin 2016 yılının 4’üncü çeyreğinde açılması planlanıyor. Alışveriş Merkezi’nin çekim alanında yaklaşık 2,7 milyon kişi yaşıyor.

Hâlihazırda inşaatı devam eden Axis İstanbul projesi, İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan, gerçekleştirilen altyapı yatırımları, modern konut ve ofis alanları ile aynı doğrultuda ticaretin de yeni bir çehre kazandığı Eyüp’te yükseliyor. Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığında hayata geçirilen ve 195 adet “A Plus” ofisin de yer aldığı karma projenin yatırım hacmi yaklaşık 550 milyon dolar. Alışveriş Merkezi’nin, ilk fazı 40 bin metrekare, ikinci fazı ise 20 bin metrekare kiralanabilir alandan oluşacak. Dört kat üzerine yayılan 170 ulusal ve uluslararası markanın yer alacağı Axis İstanbul’da her türlü ihtiyaca kolaylıkla cevap verebilecek gıda market, elektronik market, çocuk oyun alanları, 10 salonlu sinema, spor merkezi, teraslı restoran ve kafelerin yanısıra bin 400 kişi oturma kapasiteli bir yeme içme alanı bulunacak. Bin araç kapasiteli bir otoparka sahip olacak Axis İstanbul’a özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile İstanbul’un tüm önemli noktalarından kolaylıkla ulaşılabilecek. Çekim alanında yaklaşık 5,8 milyon kişinin yaşadığı Alışveriş Merkezi’nin 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor.

Projelerin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenen ECE Türkiye’nin Genel Müdürü Andreas Hohlmann, “Sur Yapı gibi hayata geçirdiği projelerle başarısını kanıtlamış bir marka ile bizim için bu derece önemli bir iş birliğine imza atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Birbirinden başarılı ve değerli, bulundukları bölgeye katma değer sağlayacak, yeni bir çehre, yeni bir vizyon kazandıracak bu iki AVM projesinin kiralama ve yönetimini üstlendik. ECE Grubu olarak, yönetimimiz altındaki 196 alışveriş merkezi ile sektördeki 50 yıla yaklaşan tecrübemizi ve Türkiye pazarındaki 14 yıllık bilgi birikimimizi bu projelere aktararak önemli katma değer yaratacağımıza inanıyoruz. Alanlarında lider olan bu iki büyük grubun işbirliği, Türk perakende sektörü için de önemli bir mihenk taşı olacak. Sur Yapı ailesine Grubumuza duydukları güven için teşekkür eder, birlikte nice başarılara imza atabilmeyi dileriz” dedi.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas projelerle ilgili olarak, “AVM projelerindeki başarılarıyla tanınan ECE Türkiye ile güçlerimizi birleştirme kararı aldık. ECE Türkiye ile Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM ve Axis İstanbul projelerimizin konsept optimizasyonu, kiralama ve yönetim sürecini birlikte yürüteceğiz. Hedeflerimize ulaşmamızda ECE Türkiye’nin bize katkısının büyük olacağına inanıyorum” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri