Efsane jean Levi’s 505 yeniden tasarlandı

19 Eylül 2016 Pazartesi

İlk kez 1967 yılında üretilen, 70’ler boyunca pop ve rock yıldızlarının, graffiti sanatçılarının vazgeçilmez jean’i olan 505™, doğumunun üzerinden neredeyse 50 yıl geçmesine rağmen ilk günkü popülerliğini koruyor

efsane-jean-levis-505-yeniden-tasarlandi

Sahnelerin “resmi olmayan” jean’i olarak da bilinen zamansız 505™, düz kesim ve esnemeyen modeline bağlı olarak her vücut tipiyle uyumlu bir görünüm veriyor. Ramones ve Debbie Harry gibi starların da vazgeçilmezi olan 505™, Levis® tasarım ekibi tarafından tekrar elden geçirildi ve daha modern bir görünüm kazandı. Kişiselleştirilmiş düz kesim modeliyle kusursuz bir tarza sahip oldu.

Levis®’tan Karyn Hillman konuyla ilgili olarak: “505 karşı kültürün önemli bir sembolüydü. Sanat ve müzikte yaratıcılığın zirveye çıktığı dönemde 505 de şöhretinin zirvesindeydi. Bu efsanevi jean’in daha modern ve daha ince modelini tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyız.” dedi.


Rolling Stones’un Sticky Fingers albüm kapağını da süsleyen efsanevi jean; ilk kez müzik, sinema ve insan haklarındaki gelişmelerin doruk noktasına çıktığı 60’lı yılların sonunda piyasaya sürülmüştü.
Yeni 505C’nin New York’taki tanıtım gecesinde efsanevi yıldız Debbie Harry üzerindeki vintage 505™C ile Bowery Balo Salonu’nda konser verdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri