Efsanevi Projede İşler Karıştı

15 Ekim 2008 Çarşamba

65 katlı, 150 milyon dolarlık Diamond of İstanbul için CHP Şişli İlçe Başkanı Dursun Çaltı, Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

efsanevi-projede-isler-karisti
Yerin altında 15, üstünde ise 50 kat olan Diamond Of İstanbul projesinin Şişli Ayazağa Transfer Merkezi 2 pafta, 11 ada 95 parselde bulunan 12 dönümlük arazi için izni bilindiği gibi daha önce 4 kez reddedilmişti. Beşinci kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi`ne getirilen proje, planlama müdürlüğünün olumsuz görüşlerine rağmen meclisten oy çokluğu ile ancak geçtiğimiz haziran ayında geçirildi. Bunun üzerine CHP Şişli İlçe Başkanı Dursun Çaltı, hem Şişli Belediyesi'ne hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne itirazda bulundu, ardından da suç duyurusunda bulundu. Çaltı'nın yaptığı ve Sabah gazetesinin de konu ettiği suç duyurusunda şu görüşlere yer verildi: 'İnşaatın yapı ruhsatlarının savcılıkça getirtilerek, bilirkişi vasıtasıyla halen devam eden inşaatın konumuyla uygun olup olmadığı saptanmalı ve inşaat sahibi Mehmet Hattat hakkında Türk Ceza Kanunu`nun 184-1 gereğince işlem yapılmalı. Diğer sanıkların inşaata müsaade etmeleri, göz yummaları nedeniyle aynı gerekçelerle görevi kötüye kullandıkları son derece açıktır. Bu itibarla haklarında gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir...' Proje Hakkında'Diamond of İstanbul' projesi üç ana bölümden oluşacak. Bunlar kule, alışveriş merkezi ve otopark bölümleri olacak. Kule bölümünde de lüks otel, rezidanslar ve A sınıf ofisler yer alacak. İstanbul'un deprem riski göz önüne alınarak çelik olarak yapılacak bu yapı Türkiye'nin en yüksek yapılı çelik binası olacak. Proje ile 50 katlı, 7 yıldızlı otel, alışveriş ve turizm kompleksi kurulacak.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri