Ege`nin destanları

03 Aralık 2012 Pazartesi

Türk tarihinde on binlerce destana kaynak olmuş Anadolu’nun en kıymetlisi, en yeşili Ege Bölgesi’nin destanları şimdi resimlere konu oluyor

egenin-destanlari

Birçok antik kente ev sahipliği yapmış tarihi Anadolu’nun Avrupa ile deniz üzerinden buluşma, hatta çarpışma alanı Ege, destanları, hikayeleri, yeşili, mavisiyle Betçeli’nin tuvallerine konu oluyor. Destansı hikayeleri derleyip toparlayarak gelecek nesillere resim tuvali üzerinde hatıra bırakan Haluk Mutlu, “Betçeli’nin Ege Destanları” ile Bodrum’da sanatseverleri bir araya getiriyor.

Haluk Mutlu sanatında ve eserlerinde Mitolojik destanlardan esinlenerek, Truva’nın son kıralı Priamos, Ege`nin en güzel kadınları Artemis, Hellen gibi mitolojik kahramanlardan ilham almış. Ege`nin tarihte tanıklık ettiği Theseus ve Minotauros, Arakhne, Prometheus gibi yüzlerce mitolojik efsanesi bulunuyor.

Bazen resim, bazen heykel, bazen endüstriyel, mimari tasarım olarak ürettiği eserleri ile sanatçının tek gayesi eserlerini gelecek nesillere aktarabilmek. “Betçeli”, Ege`de yaşadıkça bu toprakların ne kadar bereketli, kendi içinde ne kadar hikaye barındırdığını farketmiş, ve tüm bu hikayelerden ilham almış.

Aralık ayı boyunca Betçeli (Haluk Mutlu)’nin ‘’Ege`nin Destanları’’ adlı görsel destan Midtown Alışveriş Merkezi Sergi alanında 1- 31 Aralık günlerinde her gün 11.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri