Ege’nin ilk “Pratik”i açıldı

09 Mart 2015 Pazartesi

Ev geliştirme ve yapı marketi sektörünün lider markası Praktiker, Ege Bölgesi’ndeki ilk mağazasını bölgenin önemli turizm beldelerinden Datça’da açtı

egenin-ilk-pratiki-acildi

Praktiker, Ege Bölgesi’ndeki ilk mağazasını bölgenin turizm cenneti Datça’da açtı. 300 metrekarelik alan üzerine kurulu Datça Praktiker Pratik mağazası, Datçalıları ev ve bahçeleriyle ilgili 4 binden fazla ürünle buluşturdu. Mağaza, geniş ürün gamını uygun fiyatlarla hem yöre sakinlerinin hem de tatilcilerin ayağına getirdi. Mağazanın açılışı, Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Datça Belediye Başkan Vekili Gökhan Sağır, Praktiker Türkiye Genel Müdürü Tayfun Kutlu ve Datça Praktiker Pratik mağazası yatırımcısı Lindos İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karakullukçu’nun katılımıyla gerçekleşen törenle yapıldı. 

Ev, yazlık ve bahçeye dair her şey
Açılışta konuşan Praktiker Türkiye Genel Müdürü Tayfun Kutlu, Datça mağazasının Praktiker’in ilk franchise mağazası olduğunu belirterek, Datçalıların tüm yaşam alanları için her türlü ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılayabileceklerini söyledi. Kolay ulaşılabilir yapı marketi konsepti ile sektöre yeni bir bakış açısı getirdiklerini belirten Kutlu, “Herkesin yürüyerek eviyle, yazlığıyla, ofisiyle veya bahçesiyle ilgili her türlü ihtiyacını hızlıca karşılayacağı mağazalar yapıyoruz. Datça mağazamızda da yaşam alanlarının yenilenmesi, tamiratı ve dekorasyonu için müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm pratik çözümleri, en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Raflarda mutfak ve banyo ürünlerinden mobilyaya, el aletlerinden yapı malzemelerine binlerce ürün yer alıyor.” diye konuştu.

Hedefte Türkiye’nin her ilinde mağaza açmak var
Praktiker’in yapı marketi ve ev geliştirme sektöründe dünyanın en değerli markaları arasında yer aldığını ve Türkiye’de kendi mağazalarının yanı sıra franchise ile de büyüdüklerini anlatan Kutlu,  “Büyüklüğü 300 ile bin metrekare arasında değişen Praktiker Pratik ve bin metrekare ve üzeri metrekarelerde Praktiker mağazaları açarak, iki farklı mağaza konseptiyle müşterilerimize hitap ediyoruz. Türkiye’nin her ilinde ve gelişmiş ilçelerinde mağazalar açmayı planlıyoruz. Ege Bölgesi’ndeki mağaza sayımızı da 5 yıl içerinde 30’a çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

“En pratik çözümü Datçalıların ayağına getirdik”
Bölgenin organize yapı marketine duyduğu ihtiyacı gördüklerini belirten Datça Praktiker Pratik mağazasının yatırımcısı Lindos İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karakullukçu ise şunları söyledi: “Datça, tüm Türkiye’de tanınan ve hızla gelişen bir tatil beldemiz. Burada yapı market ve ev geliştirme ürünlerini birlikte sunan bir mağaza olmadığı için Praktiker Pratik ile bu alandaki açığı kapatmayı hedefledik. Datça’daki yazlıklarına İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerden gelen misafirlerimiz de geldikleri yerlerdeki olanakları burada, mağazamızda da bulabilecekler. Ev geliştirme ve yapı marketi alanındaki en pratik çözümü onların ayağına getirdik.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri