Eker, Uludağ Üniversitesi el ele

31 Temmuz 2012 Salı

Eker Süt Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen “Gıda İşleme Bölümü Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı” ile hem bölgede kalifiye eleman yetişmesi sağlanacak hem de öğrenciler Eker Gıda uzmanlığından yararlanma fırsatı edinecek

eker-uludag-universitesi-el-ele

Süt ve süt ürünleri konusunda 35 yıldır faaliyet gösteren Eker Gıda, üretim yaptığı ve iş gücü istihdamını sağladığı Bursa’ya ve sektörüne desteğini şimdi de eğitim alanında sürdürüyor. Eker Gıda’nın Uludağ Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği Gıda İşleme Bölümü Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı, konunun uzmanı eleman ihtiyacının karşılanmasını hedefliyor. 

ÖSYM ile ilk üçe yerleşenlere Eker’den burs
Öğrencilerin Eker uzmanlığından yararlanma fırsatı da edinmelerini sağlayacak olan program kapsamında, iş yeri eğitimleri ve staj olanakları sağlanacak. Eker, programa ÖSYM ile ilk üç sırada yerleşen ve kaydedilen öğrencilere burs da verecek. Uludağ Üniversitesi - Eker işbirliği protokolünün başlatılması vesilesi ile düzenlenen imza töreninde konuşan Eker Süt Ürünleri Gıda Sanayi Ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker, “Bu programa destek olarak özellikle Kemalpaşa bölgesinde sektördeki nitelikli işgücü istihdamına olumlu katkıda bulunmak bizleri onurlandırıyor” dedi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de Eker Gıda gibi bölgenin en köklü şirketlerinden biri ile bu adımı atmanın gururu içinde olduklarını dile getirdi. Dün (30 Temmuz) yapılan imza törenine ulusal ve yerel basın ile birlikte Eker ve Uludağ Üniversitesi yöneticileri de katıldı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri