Eurometall yatırımlarını artırıyor

28 Kasım 2014 Cuma

Perakendeye yönelik A’dan Z’ye çok geniş bir ürün gamı sunan Eurometall, bu yıl Horeca, lojistik ve endüstriyel alanlardaki hizmetlerini artırdı. “Müşterilerimiz bizi yeni sektörlerde de görecek” diyen Eurometall İstanbul Bölge Yönetmeni Kaan Şen, en önemli hedeflerinden birinin, ‘Perakendenin mega marketi’ sloganlarını fiziksel anlamda da hayata geçirmek olduğunu söyledi

eurometall-yatirimlarini-artiriyor

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

2010 yılında başlayan çalışmalarınız, bugün nasıl bir ivme kazandı? Son çeyreğine yaklaştığımız 2014 yılı sizin için nasıl geçti? Bu yıl nasıl bir ilerleme kaydettiniz?
Her geçen sene artan ivmemizi bu sene de devam ettirdik. Yeni kataloğumuz ile hizmet vermeye başladığımız yeni alanlarla, yurt dışında kazandığımız yeni müşterilerimizle büyümemizi bu yıl da devam ettiriyoruz. Bu sene geçen senelerden daha farklı ve yoğun olarak Horeca, lojistik ve endüstriyel alanlarda hizmetlerimiz arttı. Genç ve dinamik ekibimiz büyüdü, firmamıza yeni ufuklar kazandıracak yeni personeller kattık bünyemize. Yılın ikinci yarısında da ekibimiz büyümeye devam edecek.

Yurt içi operasyonlarınızı genişletiyorsunuz. İstanbul Anadolu Yakası’nın ardından bu yıl Avrupa Yakası’nda da bir ofis açtınız. Başka nerelerde olacaksınız? Yurt dışı operasyonunuzu genişletme hedefinizde ne aşamaya geldiniz?
Yurt içi operasyonlarımızın ilk ayağı bu sene bayilerimizin personellerine ürünler konusunda ciddi eğitimler vermek ve donanımlarını artırmak oldu. İstanbul dev bir metropol. Sadece bir bölge ile yetinmedik ve İstanbul merkezimizi Mayıs ayı başında Yenibosna’da bulunan İstanbul Vizyon Park Plaza’ya taşıdık. Hem merkezi olması hem havaalanına yakın olması tercih sebebimiz oldu.
Şu an İzmir, Antalya, Samsun, Ankara, Adana, Malatya, Diyarbakır ve Erzurum’da bayilerimiz var.
Hedefimiz her ilde, her bölgede hedeflediğimiz müşteri kitlemize mümkün olduğu kadar yakın olmak.

Eurometall’in odukça geniş bir ürün gamı var. Marketler için ürettiğiniz çözümler neler, hatırlayabilir miyiz?
Eurometall marketlere soğutma dışında, danışmanlık da dahil olmak üzere neredeyse her konuda hizmet veriyor. Başlıca ürün gamlarımız ise sektörün büyük bir kısmına hizmetini verdiğimiz alışveriş arabalarımız, display ürünlerimiz, el sepetleri, yönlendirme levhaları, şarküteri için verdiğimiz pricoplex tepsilerimiz, yük taşıma arabalarımız, teşhir havuzları, reyon aksesuarları, akülü lifterler, jeneratör ve transpaletler.

Farklı kanallara yeni çözümler

Peki, marketler dışında hangi kanallar için çözümleriniz mevcut?
Özellikle 2014, market dışı kanallar için yeni çözümler sunduğumuz bir yıl oldu. Soyunma dolaplarından avadanlıklara, temizlik ekipmanlarından depo raflarına, plexi etiketliklerden ofis mobilyalarına kadar birçok alanda hizmet vermeye başladık. Hatta Avrupa Yakası’ndaki ofisimizi kendi mobilyalarımız ve ürünlerimizle dekore ettik.

Ar-Ge çalışmalarınız nasıl gidiyor? Oldukça inovatif ürünleriniz var. Bu inovatif ürün fikirleri nasıl, kimler tarafından geliştiriliyor? 2015 yılında farklı ürünler görecek miyiz?
Ar-Ge bizim için bir departmanın ötesinde firmamızın tüm departmanlarının içinde olduğu bir olgu. İnovatif ürünler tüm personelimizin profesyonel çalışmalarının yanı sıra dönem dönem yaptığımız, bayilerimizin de yer aldığı strateji toplantılardan süzdüğümüz fikirlerden çıkıyor. Bu arada Ar-Ge için en büyük kaynağımız müşterilerimiz ve fikirleri. Bunların dışında dünyada hizmet verdiğimiz sektörlerdeki tüm yenilikleri agresif biçimde takip eden genç ve dinamik bir ekibimiz var.

Önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığınız yeni yatırımlarınız var mı? Gelecek hedefleriniz neler? Bu yıl ne kadar büyümeyi planlıyorsunuz?
Önümüzdeki sene için Eurometall’deki gelişmeleri takip eden müşterilerimize sunacağımız en yeni yatırımlardan biri, Bursa Kestel’deki merkezimizi bin metrekare showroom’u da kapsayan yeni yerimize taşımamız olacak. Ayrıca müşterilerimiz bizi yeni sektörlerde de görecek. Eurometall’in en önemli hedeflerinden biri ‘Perakendenin mega marketi’ sloganını fiziksel anlamda da hayata geçirmek. Bünyemize genç arkadaşlarımızın katılımıyla büyümemizin hızlanacağını düşünüyorum. Sosyal medyada yeniliklerimiz ve sadık takipçilerimiz için yeni sürprizler devam edecek. Bizleri önümüzdeki sene farklı alanlar ve sektörlerdeki farklı fuarlarda görebileceksiniz. Ayrıntılarını şimdilik paylaşamayacağım, sektöre yeni soluklar getirecek çalışmalarımız olduğunu da söylemeliyim.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri