Mado Vakona’dan 2,5 milyon avroluk yeni yatırım

24 Temmuz 2015 Cuma

Et ve gıda işleme endüstrisinin yanından tanıdığı Alman Mado –Vakona, yeni üretim tesisi için temel attı

mado-vakonadan-25-milyon-avroluk-yeni-yatirim

Yaklaşık 2,5 milyon avroya mal olacak yeni tesiste; döner hazneli kesiciler, kıyma makineleri, şerit testereler, bileyiciler ve et porsiyonlama sistemleri üretilecek. Tesisin 2016 Haziran ayında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Dornhan’da  gerçekleşen temel atma töreninde Mado –Vakona firmasının sahibi Höning ailesi adına  söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Ludger Höning, gıda işleme sektörünün artan makine talebini karşılamak amacıyla yeni yatırım kararı aldıklarını belirterek, yatırımın geleceğe atılmış bir adım olduğunu vurguladı.

Konuşmasında aslen kasap olduğunu belirten Ludger Höning, yaklaşık 50 yıl boyunca işini çok severek ve keyifle yaptığını özellikle “et”i çok iyi tanıdığını bu bilgi ve birikimle müşterilerinin beklentilerini çok iyi bildiğini, gıda işleme konusunda uzman olduklarını vurguladı. Alman üretim kalitesi ve gıda işleme konusundaki uzmanlıklarıyla tüm dünyada tanınan bir marka haline gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

(Soldan sağa): Bernd Heinzelmann, MADO yöneticilerinden Christian, Sebastian ve Ludger Höning ailesiyle birlikte, Markus Huber (Dornhan Belediye Başkanı), Inge MüllerGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri