Üçge, “Perakende Söyleşileri” ile ödül aldı

03 Haziran 2013 Pazartesi

Bursa’da bu yıl ilk kez verilen Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri, “HİÇ Ödülleri” kısa adı ile sahiplerini buldu. Üçge, Perakende Söyleşileri ile Kurumsal İletişim kategorisinde ödülün sahibi oldu

ucge-perakende-soylesileri-ile-odul-aldi

Bursa’nın halkla ilişkiler uzmanlarından oluşan 21 yıllık geçmişe sahip Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, halkla ilişkiler uzmanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede Üçge Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras, Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer, Üçge İcra Kurulu Üyesi Özden İnce, Üçge Pazarlama Satış Uzmanı Gamze Oruç, Üçge Halkla İlişkiler Yönetmeni Sevgi Yalçın ile Üçge’nin distribütörü olduğu Laud Medya’nın CEO’su Vidar Barth ve Avrupa Satış Direktörü Odd Roar Olsen, Üçge’nin aldığı ödülün gururunu birlikte paylaştı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları, “Bursa’da halkla ilişkiler kavramının itibarını güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘HİÇ’ yarışması, aslında kentin itibarını güçlendirecek ve doğru iletişim stratejilerinin gelişmesine imkan sağlayacak projelerin hayata geçmesine imkan verecek önemli bir misyon üstleniyor” dedi.

Ömeroğulları’nın ardından söz alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de özellikle kent yönetiminde insanların beklentilerine göre hizmet üretmek ve üretilen projelerin kamuya tanıtılması bakımından halkla ilişkilerin büyük önem taşıdığını hatırlattı.

Konuşmaların ardından organizasyona destek veren sponsor firmalara teşekkür plaketi verildi. Üçge’nin Gümüş Sponsor olduğu Ödül Töreni’nde teşekkür plaketi Üçge İcra Kurulu Üyesi Özden İnce’ye takdim edildi.

Kurumsal İletişim kategorisinde Üçge, ‘Perakende Söyleşileri’ projesi ile ödül kazandı. Üçge adına ödülü Halkla İlişkiler Yönetmeni Sevgi Yalçın, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’dan aldı.

Mesleğin imajını ve toplumda oluşturduğu algıyı geliştirmek adına düzenlenen ve “HİÇ” Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’nde 12 kurum, 18 proje ile yarıştı.

Yarışmaya başvuran projeler; Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zeyyat Sabuncuoğlu, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ferruh Uztuğ, Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, Kalder Bursa Şube Başkanı Emin Direkçi, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkanı Ali Cem İlhan, Marketing Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları’dan oluşan bağımsız ve uzman bir jüri tarafından değerlendirildi.

Toplam 12 kurum ve kuruluş 18 proje ile başvurdu. 6 kategoride verilen ödüllerde toplam 8 kurum ve 2 halkla ilişkiler ajansı ödüle layık bulundu. Törende sahne alan Melis Sökmen de şarkılarıyla geceye renk kattı.

HİÇ ödüllerinin sahipleri
Kurumsal İletişim kategorisi: Üçge – Perakende Söyleşileri
Kamu Kuruluşları kategorisi: Nilüfer Belediyesi - Dikkat Demokrasi Çıkabilir, Bursa Büyükşehir Belediyesi (PR Şirketi Kiraz İletişim) – Hüdavendigar Parkı
Kurum içi İletişim kategorisi: Faik Çelik Holding - 23 Nisan Şenliği
Sosyal Sorumluluk kategorisi: Bursagaz – Eğitim Gönüllüleri Derneği Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım
Sivil Toplum Kuruluşları kategorisi: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası - Alışveriş Şenliği
Sponsorluk İletişim kategorisi: İnoksan - Geleceğim Parlak Kariyerim Mutfak, Şaypa Alışveriş Merkezi - Bilinçli Gıda Satınalma ve Tüketimi Seminer Programı (PR Şirketi BPR)Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri