Elektronik devi Ricoh Türkiye’de

09 Ocak 2014 Perşembe

108 bin çalışanı bulunan Japon teknoloji devi Ricoh, Türkiye'ye hızlı girdi. Pentax fotoğraf makinesinin de sahibi olan Ricoh, Türk şirketi Saral Büro'yu aldı

elektronik-devi-ricoh-turkiyede

Dünyanın en önemli fotoğraf makinesi markalarından Pentax'ın sahibi Japon Ricoh, Türkiye'ye hızlı girdi. Japonya'nın en büyük fotokopi üreticisi unvanını da elinde bulunduran teknoloji devi Ricoh Group, Türk şirket Saral Büro'yu satın aldı. Saral'ın yüzde 100 hissesini devralarak bölgesel varlığını güçlendiren Japon şirketin Avrupa CEO'su Akira Oyama, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde büyüme hedeflerinin bir parçası olarak bu satın almayı yaptıklarını söyledi.

Oyama, Ricoh'un resmi internet sitesinden duyurulan satın alma haberinde, 2,5 milyon lira sermayeli Saral Büro ile 20 yıldır birlikte çalıştıklarını belirtti. Ricoh'un uzun vadede bölgesel büyüme planı içinde olduğunu dile getiren Oyama, Türkiye'nin EMEA bölgesi içinde en önemli pazar olduğunu ifade etti. Oyama, “Yeni fırsatların ortaya çıkacağı Türkiye'nin özellikle doküman yönetimi konusundaki ihtiyaçlarını destekleyeceğiz” dedi.

108 bin çalışana sahip
Temelleri 1936 yılında atılan Ricoh Group, fotokopi ve dijital baskı alanında dünyanın en büyük markaları arasında sayılıyor. Geçen yılı 22 milyar dolarla kapatan grup, dünya genelinde 180 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirketin 40 bini Japonya'da olmak üzere toplam 108 bin çalışanı var.

Pentax markasının sahibi
Ana iş kolları arasında fotoğraf makinelerini de barındıran Ricoh'un kendi markasının yanı sıra sektörün en önemli 5 markası arasında yer alan Pentax da bulunuyor. İngiltere futbol takımı Coventry'nin Ricoh Arena stadına sponsor olan şirket, Japon rugby takımı Ricoh Black Rams'in de sahibi.

Kaynak: Sabah / Kerim ÜlkerGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri