Elita Gıda istihdamını en çok artıran 3’üncü şirket oldu

10 Aralık 2012 Pazartesi

Yaklaşık 350 çalışanın istihdam edildiği Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Capital 500 araştırmasına göre, istihdamını en çok artıran 3’üncü şirket olarak ödüle layık görüldü

elita-gida-istihdamini-en-cok-artiran-3uncu-sirket-oldu

Sunar Grup, sözleşmeli tarım modeliyle Muş'ta 50 bin dönüm üzerine ekili ayçiçeğinin hasadını yaptı. Ekim ayında açtığı yeni tesisinde Muş'ta yetiştirilen ayçiçeklerinden elde edilen ilk özel seri ayçiçek yağını üretti. Yatırım sürecinde Sunar Grup bünyesindeki Elita Gıda, sadece Muş çiftçisine iş imkanı sağlamakla kalmadı, Adana’daki tesislerinde de çok sayıda beyaz ve mavi yaka personeli yeni yatırımı için istihdam etti.

Tüm bu çalışmalar sonucunda Elita Gıda, Capital 500 araştırmasına göre istihdamını en çok artıran 3’üncü şirket oldu. İstanbul Conrad Otel'de geçtiğimiz günlerde düzenlenen ödül törenine, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin yönetim kurulu başkanları katıldı.

Kısa zamanda büyük dönüşüm sağlayarak başarılı olan şirketlere verilen ödülü almak için Sunar Grup adına törene grubun Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Çomu katıldı. 15 yıldır bu ödülü vererek şirketleri onurlandıran ve teşvik eden Capital'in ilk 500 araştırmasına göre istihdamını en çok artıran şirket EnerjiSA, ikinci şirket ise Oltasan oldu.

Çukurova başta olmak üzere çiftçisinden nakliyatçısına, gübre üreticisinden tüccarına binlerce kişiye dolaylı istihdam sağlayan Elita Gıda bünyesinde yaklaşık 350 kişi çalışıyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri