En fonksiyonel AVM açılıyor

08 Mayıs 2014 Perşembe

Türkiye’nin en büyük yerli AVM yatırımcısı Torunlar GYO tarafından 1.3 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen Mall of İstanbul, 23 Mayıs'ta ziyaretçilerini ağırlamaya başlıyor. Mall Of İstanbul, 350 mağazası, gurme centerı, özel tasarlanan MOİPark’ı, geleneksel sanatlar sokağı ve gösteri sanatları merkezi ile sektöre farklı bir dinamizm kazandırmaya hazırlanıyor

en-fonksiyonel-avm-aciliyor

Torunlar GYO, Türkiye’nin ikinci en büyük alışveriş merkezi Mall of İstanbul’u 23 Mayıs günü açmaya hazırlanıyor. İstanbul’un gelişen bölgelerinden Başakşehir’de Atatürk Havalimanını TEM’e bağlayan Prestij Yolu (eski Basın Ekspres)  üzerinde hayata geçirilen Mall of İstanbul AVM, 350 mağazası, gurme centerı, özel tasarlanan MOİPark’ı, geleneksel sanatlar sokağı ve gösteri sanatları merkezi ile sektöre farklı bir dinamizm kazandırmaya hazırlanıyor. Bu konsepti ile Türkiye’nin en fonksiyonel alışveriş merkezi olmaya hazırlanan Mall of İstanbul, sektöre getirdiği yenilikler ve ilkler ile ön plana çıkıyor.

Perakende sektörünün ilklerini aynı çatı altında buluşturan ve yılda 24 milyon ziyaretçinin beklendiği Mall of İstanbul, içerisinde yer alan yerli ve yabancı toplam 350 mağaza ile dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarına ev sahipliği yapıyor. Zara’dan Mudo’ya, Victoria Secret’dan Debenhams’a, LCW’dan Decathlon’a,  Mango’dan Bershka’ya, Twist’den Koton’a, İpekyol’dan Lacoste’a, Massimo Dutti’den Polo’ya, Benetton’dan Desa’ya, Derimod’dan Michael Kors’a, Vakko’dan Roman’a ulusal ve uluslararası birçok marka “ilk’leri” ve “en”leri ile Mall of İstanbul’da bir araya geliyor.
 
Mall of İstanbul’un en dikkat çeken özellikleri arasında yer alan bir diğer bölüm ise “Geleneksel Sanatlar Sokağı.” Mall of İstanbul Türkiye’nin ilk Geleneksel Sanatlar Sokağı ile kaybolmaya yüz tutan meslekleri buluşturuyor. Kaybolmaya yüz tutan mesleklerin, el sanatlarının geleceğe taşınmasının desteklenmesi amacıyla oluşturulan bu özel bölümde, meslek erbabının kullanabileceği otantik bir çarşı alanı oluşturulacak. Ebru ve hat gibi geleneksel mesleklere yıllarını veren ustalar bu alanda hem ürünlerinin satışını yapabilecek hem de ilgilenenlere bu meslekleri öğretebilecek. 11 oda atölye ve sergi alanı olarak kullanılabilecek 40’a yakın dükkân ve mağazanın yer alacağı çarşıda, kaybolan el sanatlarından örneklerin sergileneceği bir müze kurulması için de çalışmalar devam ediyor.

Eğlence konsepti ile de dikkat çeken Mall of İstanbul, Türkiye’nin temalı ilk kapalı eğlence parkı MOİPARK’a da ev sahipliği yapacak. Yüzde 30’u eğlence ve yeme içme alanına ayrılan Mall of İstanbul içerisinde 36 milyon dolar yatırım ile 12 bin metrekare alana kurulacak olan MOİPARK’ta, Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’ya ilk kez giriş yapan dev salıncaklar ve Korku Oteli yer alacak.

16 salonu ve 3 bin 50 koltuk kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük sinema kompleksi de Mall of İstanbul’da yer alacak özel bölümlerden bir diğeri. Torunlar’a ait Cinetech markası ile hizmet verecek olan sinema kompleksinde tüm salonlar dijital görüntü ve ses sistemlerinde son teknolojiye sahip ve yüksek izleme konforu sağlayacak şekilde tasarlandı.

Mall of İstanbul’da ayrıca Karadeniz, Anadolu, Antep ve Ege mutfağının lezzetlerini aynı çatı altında sunacak olan “GustoMOİ” isimli bir de gurme center yer alacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri