En iyi liderlik uygulamaları ödülü P&G’nin

24 Kasım 2014 Pazartesi

P&G, Hay Group tarafından yapılan “Liderlik için En İyi Şirketler 2014” araştırmasının 1’incisi oldu. 115 ülkeden 2 bin 100 kuruluşun 17 bin çalışanının katılımıyla gerçekleştirilen bu araştırma, kendi alanında küresel çaptaki en büyük anket olma özelliği taşıyor

en-iyi-liderlik-uygulamalari-odulu-pgnin

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük veri tabanına sahip yönetim danışmanlığı ve insan kaynakları şirketi Hay Group’un bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirdiği “Liderlik İçin En İyi Şirketler 2014”ün 1’incisi Procter & Gamble (P&G) oldu. 

2005’ten bu yana dünya çapında yürütülen “Liderlik İçin En İyi Şirketler” araştırması, en iyi liderlik uygulamaları yapan kuruluşları belirlemek ve onların bu uygulamalarından ders çıkarmak amacıyla yürütülüyor. Toplam 115 ülkeden 2 bin 100 kuruluşun 17 bin çalışanının katılımıyla gerçekleştirilen Liderlik İçin En İyi Şirketler araştırması, kendi alanında küresel çaptaki en büyük anket olma özelliği taşıyor.

Araştırmada ölçüt olarak; liderlerin şirket içinde gelişimlerine ve yükselmelerine yardımcı olabilecek bir yaklaşımın varlığı, şirketin ne kadar etkili ve net bir kariyer planı sunduğu, işe alım programının ve yetenek ölçümlemesinin sağlamlığı gibi veriler kullanılıyor.

9 yıldır listenin ilk dördünde yer alan P&G, son iki senedir araştırmadan birinci çıkıyor. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, P&G’nin zaten dünyada ve Türkiye’de liderlik okulu olarak tanımlandığını vurgulayarak şöyle devam etti, “P&G, lider yetiştirme konusunda küresel ölçekte çok başarılı ve öncü bir şirket. Liderlik İçin En İyi Şirketler araştırmasında da yıllardır tutarlı bir şekilde üst sıralarda yer almamız liderlik yaklaşımımızı doğruluyor ve bizi önemli başarılara taşıyan liderlik uygulamalarına yaptığımız yatırımları haklı çıkarıyor.”

‘Liderlik için En İyi Şirketler 2014’e giren ilk 20 şirket şöyle;
1- Procter & Gamble
2- General Electric
3- Coca-Cola
4- IBM
5- Unilever
6- Intel
7- McDonald’s
8- Samsung
9- 3M
10- Hewlett-Packard
11- PepsiCo
12- Toyota
13- Accenture
14- Siemens
15- Telefónica
16- BASF
17- Johnson & Johnson
18- Citigroup
19- IKEA
20- Pfizer


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri