Engelliler için Kent Meydanı AVM’de bir araya geldiler

21 Ocak 2014 Salı

Nilüfer Lions Kulübü ve Yardım Gönülleri Derneği, ortak aktivitesiyle ilgili 20 Ocak Pazartesi günü saat 11.00’ de Kent Meydanı AVM içerisinde yer alan Kahve Dünyası’nda basın toplantısı düzenledi

engelliler-icin-kent-meydani-avmde-bir-araya-geldiler

'Üç Yürek El Ele Projesi'nde de seslerinin gür çıktığını anlatan Yardım Gönülleri Başkanı İpek Özcan, 17 Mart günü gerçekleştirilecek organizasyon hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Bursa'da yaşayan herkesin kendisini 15 Eylül 2011 tarihinde başlayan  'Üç Yürek El Ele Projesi'nin içerisinde bulduğunu ve bu yüreklerin bir anda bin yürek olduğunu söyledi.

Nilüfer Lions Kulübü ve Yardım Gönülleri Derneği, bu anlamlı projede engelliler için yapılacak olan tamirhanenin yapımına katkıda bulundukları için Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu ve Kent Meydanı AVM Pazarlama ve Reklam Müdürü Emel Çelikkol’a çok teşekkür ettiler. Kent Meydanı AVM Pazarlama ve Reklam Müdürü Emel Çelikkol; böylesi önemli bir projenin içinde yer alıyor olmaktan duydukları mutluluğu ve sadece bir alışveriş merkezi olmadıklarını bu tarz sosyal sorumluluk projelerini önemsediklerini ayrıca bu projenin engellilere istihdam yaratacağı için sürekliliği olduğunun da altını çizdi.

Engelsiz nağmelerin devamı
Özcan “Bin yürek, engellileri özgürleştirmek gibi tek bir amaçta birleşti. 'Engelliler üretiyor' terapi atölyesinde çok hoş eserler ortaya çıktı. Bugün burada aynı konseptte aynı dayanışma içerisinde tekrardan bir araya geldik. Emir Mancıoğlu, Yasemin Kınav ve Yusuf Oralı ‘nın ürettiği proje Engelsiz Nağmelerin devamı 17 Mart 2014 Pazartesi günü, Engelsiz Hayatlar Projesi kapsamında Kadınlar Matinesinde devam edecek. Kürşat Başaran, İlhan Şeşen ve Metin Uca’nın katılımıyla sergilenecek olan oyunumuz, Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelenecek ve bu organizasyonumuza tüm kent gönüllülerini bekliyoruz. Buradan kazanacağımız bütçe ile atölyemizi daha da güzelleştirip daha da büyütüyoruz “ dedi.

“Birlikte hareket edeceğiz”
Yardım Gönüllüleri olarak sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almaya önem verdiklerini kaydeden Özcan: 'Üç Yürek El Ele' ve benzer projeleri misyon olarak benimsediklerini dile getirdi. Bursa’nın böyle bir şeye gerçekten böyle güzel bir organizasyona ihtiyacı olduğunu gördük ve Zeynep arkadaşım ile bir araya gelerek, Nilüfer Lions Kulübü iş birliği ile biz bu organizasyonu büyütelim, tam teşekküllü hale getirelim dedik. İş ve cemiyet hayatında tanınmış bireylerin ve engellilerin bir araya gelerek toplumda duyarlılık oluşturması amaçlıyoruz. Engelsiz Hayatlar Projesi kapsamında yürüteceğimiz tüm organizasyonlarda artık Nilüfer Lions’un desteği ve gönüllüğü ile projelerimize imza atacağız. Artık aynı kalbin ortaklığında projelerimizi yürüteceğiz “diye konuştu.

Gengörü “Güzel bir projeye imza atacağız”
Nilüfer Lions Kulübü Başkanı Zeynep Gengörü ise, “Nilüfer Lions Kulübü olarak bu projeye sosyal aktivite anlamında ve katılarak destek vermek istiyoruz. Yardım Gönüllüleri Başkanı İpek Özcan’dan böyle bir teklif geldiğinde, hiç tereddüt etmeden kulüp arkadaşlarımız ile kabul ettik. Kulübümüzün yaklaşımı da çok güzel oldu. Zaten engelliler ile ilgili sosyal etkinlik ve aktiviteler ile ilgili hizmetler, lionsların birinci görevlerinden. Dolayısıyla bu proje bizim içimize sindi ve bir destek verilebilir katkı koyulabilir. Atölyenin gelişmesinde bizim de ufak da olsa bir yardımız olursa çok mutlu olacağız. Bu organizasyonda Yardım Gönüllüleri ile ortak olmaktan son derece mutluyuz. Güzel bir proje olacağından eminiz, bütün Bursa’nın bize desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri