English Home’a Katar ortak

05 Aralık 2012 Çarşamba

Doha merkezli Qatar First Investment Bank (QFIB), English Home'un yüzde 40'ını aldı

english-homea-katar-ortak

Başta körfez sermayesi olmak üzere yabancı yatırım fonları Türk şirketlere yöneliyor. Son olarak Türkiye’de Memorial Sağlık’ta Aydın Ailesi’nin ortağı olan Qatar First Investment Bank’tan (QFIB) yatırım haberi geldi. Turgut Aydın Holding’in sahibi olduğu, English Home’un yüzde 40’ı Qatar First Investment Bank’a geçti.

QFIB Başkanı Abdulla Bin Fahad Al Marri ortaklık ile ilgili “Bu satın alma, Türkiye’deki ikinci yatırımımız. Türkiye’de doğrudan yabancı yatırım artışı ile birlikte tüketici harcamalarının da artması beklenirken Türk perakende sektörüne girişimiz uygun bir zamana denk geliyor” dedi.

Türkiye dinamik bir pazar
QFIB CEO’su Emad Mansour ise satın almaya ilişkin olarak şöyle konuştu: “Türkiye, nüfus artışına paralel artan alım gücü nedeniyle dinamik bir pazar. Bundan dolayı Türk perakende sektöründe yer almak bizleri çok heyecanlandırıyor. Ayrıca English Home kısa süredeki hızlı büyümesi ile bir başarı öyküsüne imza attı. English Home’un Türkiye pazarındaki konumunu pekiştirmeyi ve büyümesini daha da hızlandırmayı dört gözle bekliyoruz.”

Turgut Aydın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aydın ise ortaklık ile ilgili “Türkiye son yıllarda ev tekstili sektörü önemli bir büyüme gösterdi. Bu dinamiklerinde göz önüne alındığında, QFIB ile yapmış olduğumuz bu ortaklık gücümüze güç katacak” diye konuştu.

Kaynak: Kaan Zenginli / StarGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri