“Entelektüel sermaye organizasyonda önemlidir”

03 Ekim 2014 Cuma

Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Orhan Öğücü, Tissue World İstanbul 2014 Konferansı’nın ikinci gününde yaptığı konuşmasında, MENA bölgesinde kağıt iş alanındaki insan kaynakları sorunlarına değindi ve ekledi; "Şüphesiz, sermaye ve makine kredisine büyük fırsatlarla ulaşabilen açık ve serbest dünyada insan sermayesi (entelektüel sermaye) bir organizasyon için en kritik varlıktır"

entelektuel-sermaye-organizasyonda-onemlidir

UBM tarafından, Türkiye’de ilk kez 25-26 Eylül tarihlerinde WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen Tissue World İstanbul 2014, temizlik kağıdı sektörünün en önemli uzmanlarını ve profesyonellerini bir araya getirdi.

Sektör profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansın ikinci gününde, Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Orhan Öğücü, “MENA Bölgesi'nde kağıt iş alanında insan kaynakları sorunu” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında MENA Bölgesi’nde kağıt üretim ve tüketiminin hızla büyüdüğünü belirten Öğücü, çalışanların da aynı hızla eğitilmesi ve uzman yetiştirmek için fırsatlar yaratılması gerektiğini söyledi.

Öğücü; “Şüphesiz, sermaye ve makine kredisine büyük fırsatlarla ulaşabilen açık ve serbest dünyada insan sermayesi (entelektüel sermaye) bir organizasyon için en kritik varlıktır.” dedi. Kağıt sektörü için entelektüel sermayenin önemine dikkat çeken Öğücü, sektöre “usta” yetiştirilmesi için bir program hazırlanması teklifinde bulundu. Öğücü; “Kağıt iş alanında ideal bir eğitim merkezi oluşturulması çözümü ile hem genç potansiyel çalışanlar, hem de kağıt üreten ve dönüştüren şirketler ile makine, malzeme tedarikçileriyle çift taraflı kazan-kazan durumu yaratılabilir.” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri