Erpiliç’ten önemli yenilik

15 Ağustos 2013 Perşembe

Erpiliç, tüy yumuşatma sürecinde karkasların aynı anda içine daldırıldığı sıcak su kazanını devre dışı bırakarak çok önemli bir yeniliğe imza attı. Erpiliç, büyük bir teknoloji yatırımı yaparak Türkiye’de ilk kez Kuru Yolum’a geçti

erpilicten-onemli-yenilik

Türkiye’de ilk olarak Erpiliç tarafından entegre sisteme eklenen bu tüy yumuşatma teknolojisi, helal gıda kriterlerinde çok önemli bir sakıncayı ortadan kaldırıyor, hijyen standartlarını yükseltiyor. Bu sistem sayesinde sıcak su yerine, piliçlerin tüyleri nemli sıcak hava tünellerinden geçerek yumuşatılıyor. Bu süreç sonunda piliçler doğal rengini kaybetmiyor, pilice lezzet veren deri yüzeyindeki epidermist tabaka daha iyi korunuyor.

Erpiliç, yine büyük bir teknoloji yatırımı yaparak Türkiye’de ilk kez Kuru Yolum’a geçti. Son teknolojiye sahip otomasyon sistemi ile piliçler birbirlerine temas etmeden sıcak nemli hava tünelinden geçer ve tüyleri yumuşatılır. Yolma işlemi otomatik makinelerle el değmeden gerçekleştirilir. Kuru Yolum’da tüm piliçler aynı sıcak su kazanına daldırılmadığından piliçler arasında çapraz kirlenme yaşanmaz, hijyenik ve sağlıklı bir ürün elde edilir.

Tüy yumuşatma işleminde sıcak nemli hava kullanıldığından piliç derisi yıpranmaz, üzerindeki ince tabaka korunur; piliç doğal rengini kaybetmez. Su tüketiminde yaklaşık yüzde 75 tasarruf sağlanır. Kuru Yolum doğayı korur.

Türkiye’de ilk helal gıda sertifikalı pilici sofralara getiren Erpiliç, Türkiye’ye ilk Kuru Yolum pilici sunarak, bu sistem sayesinde yüzbinlerce pilicin geleneksel eski usullere uygun olarak, çok kısa sürede tüy yolum süreci tamamlanıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri