ESET Cyber Security yenilendi

28 Şubat 2013 Perşembe

Proaktif koruma lideri ESET, Macintosh bilgisayar kullanıcıları için yeni nesil ESET Cyber Security ve ESET Cyber Security Pro ürünlerini piyasaya sundu. Apple’in güvenlik özelliklerine ekstra koruma katmanı ekleyerek, Mac bilgisayarlarına yönelik virüs saldırılarını tespit ve bloke eden ESET Cyber Security, aynı zamanda karışık ağlarda Windows veya Linux tabanlı sistemleri hedefleyen çapraz platform saldırılarını engellemek için tasarlandı

eset-cyber-security-yenilendi

ESET, günümüzde giderek daha popüler hale gelen Mac OS X platformu için yeni nesil ESET Cyber Security ve ESET Cyber Security Pro yazılımlarını, bir düzineden fazla yeni veya gelişmiş özellikle sunuyor. ESET Cyber Security ürünleri, sezgisel jenerik imzaları ve ileri jenerik teknolojisini kullanarak henüz bilinmeyen zararlı yazılımların etkin şekilde tespitine odaklanıyor.

Ürünler, Mac bilgisayarları en üst performansta çalışmaya devam ederken korumak için düşük bellek kullanımı ve minimal bildirimlerle tasarlandı. ESET Cyber Security Pro, ESET CyberSecurity’nin tüm özelliklerinin yanı sıra Kişisel Güvenlik Duvarı’na ve bir web içeriği yönetim aracıolan Ebeveyn Kontrolü’ne sahip.

Mac’lere yönelik saldırılar yükselişte
İngiltere merkezli Macworld Dergisi’nin Nisan 2012’de yaptığı anket, Mac sahiplerinin yüzde 57,7’den fazlasının herhangi bir antivirüs koruması kullanmadıklarını ortaya koydu. ESET Kıdemli Güvenlik Uzmanı Stephen Cobb, bu durumu şöyle değerlendirdi: “Son yıllarda Mac ile ilişkili zararlı yazılımda artış görülmektedir ve bunun Mac kullanıcıları üzerinde etkisi olmaya başlamıştır. Örneğin Nisan 2012’de Flashback Truva atı ortaya çıkmıştır. Öte yandan Mac kullanıcıları zararlı yazılımları Windows kullanan arkadaşlarına kolayca geçirebileceklerinden de habersizdirler”.

Bağımsız kuruluşlardan tam not
Avusturya merkezli bağımsız güvenlik yazılımları test kuruluşu AV-Comparatives, 2012 yılıMac Güvenlik İncelemesi’nde** ESET’in yeni nesil Mac ürünleri için şu ifadeleri kullandı: “Çok iyi düşünülmüş bir ürün. ESET Cyber Security Pro sadece bir virüs tarayıcısından daha fazlasıdır ve sahip olduğu özellikler bizi etkilemiştir. Güvenlik paketi ayrıca örneğin RunningProcesses gibi yenilikçi fonksiyonların yanı sıra Kişisel Güvenlik Duvarı, Ebeveyn Kontrolü ve güçlü bir planlayıcıya sahip. Kullanıcı arayüzü yine net ve kolay kullanımlı.

Unilicense özellikli
ESET Cyber Security, tüketicilere ESET Unilicense özelliği ile sunuluyor. Bu özellik, tüketicinin ESET güvenlik ürünlerini dilediği işletim sistemine kurabilmesini sağlayan benzersiz bir lisanslama sisteminı tanımlıyor. ESET Unilicense, bir makine üzerinde çalışan 3 değişik işletim sistemini tek bir lisans ile korumaya olanak veriyor. Yani örneğin Mac OS sistemi ile çalışan 1 bilgisayarın üzerinde aynı zamanda Boot Camp ile çalışan Windows işletim sistemi de varsa, her iki sistem de tek lisans ile korunuyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri