ESET’ten yeni mobil kimlik doğrulama uygulaması

12 Temmuz 2013 Cuma

ESET, mobil cihazlardan şirket dosyalarına güvenli erişimi sağlayan yeni bir uygulamayı devreye soktu. ESET Secure Authentication uygulaması, tıpkı online bankacılık işlemlerindeki gibi cep telefonuna şifre göndererek, şirket ağına girişin doğrulanmasını talep ediyor

esetten-yeni-mobil-kimlik-dogrulama-uygulamasi

Herhangi bir ortamdan mobil cihazlarla, kurum ağlarına ve dosyalarına ulaşabiliyor olmak hem şirketler hem de çalışanlar açısından büyük kolaylıklar sunarken aynı zamanda güvenlik konusunda önlemleri sıklaştırmayı da beraberinde getiriyor. Bu konudaki ihtiyaca odaklanan ESET; dizüstü PC, tablet ya da akıllı telefonlardan şirket ağlarına güvenli erişim sağlayan ESET Secure Authentication uygulamasını geliştirdi.

Tek seferlik şifre
ESET Secure Authentication, yüksek güvenlikli mobil, çift faktör ve tek sefer şifreli bir  kimlik doğrulama uygulaması. Kimlik doğrulama sürecinde, ad/şifre kullanımına yeni bir güvenlik katmanı ekleyen bu yazılım, çift katmanlı parola doğrulaması istiyor. Yani online bankacılık işlemlerindeki gibi cep telefonuna şifre göndererek, şirket ağına girişin doğrulanmasını talep ediyor. ESET Secure Authentication; iPhone, Android, BlackBerry, Windows Phone 7 ve 8, Windows Mobile ve J2ME-bazlı telefonlar ile çalışıyor.

KOBİ’ler için ideal
Uygulamayı değerlendiren ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, “ESET Secure Authentication, çift faktör kimlik doğrulama konusunda yüksek düzeyde güvenlik talep eden ancak yüksek maliyetli donanıma yatırım yapmak istemeyen küçük ve orta boyutlu işletmeler için ideal bir çözüm“ açıklamasını yaptı.

Bu yılın başında ilk kez Kuzey Amerika’da uygulamaya alınan ESET Secure Authentication, Türkiye’de kullanılabilir ve Google Play Store’dan indirilebilir durumda.
 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri