ESK, GPD üyelerine karkas et satışına başladı

20 Ekim 2017 Cuma

Et ve Süt Kurumu, dün (19 Ekim) yaptığı açıklamayla Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) üye zincir marketlere taze karkas kuzu ve taze karkas toklu etlerinin satışına başladığını duyurdu

esk-gpd-uyelerine-karkas-et-satisina-basladi

Et ve Süt Kurumu, GPD üyesi zincir marketlere çeşitli et satışları yapacak. Yapılan duyuruya göre, taze karkas kuzu ve taze karkas toklu etleri, ulusal ve yerel market zincirlerine, tedarikçilerine, marketlere, Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) ve Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) üyelerine, kırmızı et sanayinde faaliyet gösteren işletmelere ve kasaplara satılacak. Etlerin alımı için marketler, işletme ruhsatını ve vergi mükellefine ait belgeyi ve GPD’ye ait üyelik bilgilerini ibraz edecek.

 

Kurumun; ithal taze karkas toklu etinin kilogram satış fiyatı 27 TL artı KDV, ithal taze karkas kuzu etinin kilogram satış fiyatı da 28 TL artı KDV olacak. Satışlar peşin bedelle veya kredi kartına tek çekim ile gerçekleştirilecek. Taleplerin ilgili kombina müdürlüğü tarafından belirlenen oranda karşılanırken, teslimat noktaları da kombina müdürlüklerince belirlenecek.

 

ESK’nın duyurusunda satış fiyatı üzerinden, ithal kuzu etinin GPD üyesi marketlere maliyetinin yüzde 1 KDV ile 28 lira 28 kuruş, koyun etinin maliyeti de 27 lira 27 kuruş olacağı belirtildi.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri