Eski Türk filmleri afişleri Airport’ta sergileniyor

13 Kasım 2012 Salı

İstanbul Bakırköy’de bulunan Airport Outlet Center’da 15 Kasım’da eski Türk filmleri afişleri sergisi açılacak

eski-turk-filmleri-afisleri-airportta-sergileniyor

Airport Outlet Center, Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane işbirliği ile gerçekleştirilen film afişleri sergisinde ilk renkli Türk filmi olan Muhsin Ertuğrul imzalı Halıcı Kız filminin afişi de yer alıyor. Sergide 1960-70 ve 80’li yıllara damgasını vuran, birçoğumuzun çocukluk ve gençlik yıllarında kimi zaman kahkahalarla kimi zaman da gözyaşları içinde izlediği 100’e yakın filmin afişi yer alıyor.

Sergilenen afişler arasında Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın başrollerini üstlendiği Selvi Boylum Al Yazmalım, Kemal Sunal’ın Ortadirek Şaban’ı Salakosu, Fatma Girik’in büyük bir ustalık ile oynadığı Boş Beşik’i, Şöför Nebahat’i, Yılanların Öcü, Hülya Koçyiğit’in Susuz Yaz’ı, Şener Şen’in oyunculuğu ile göz doldurduğu Züğürt Ağa’sı, Arabesk’i, Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın Aslan Bacanak’ı, Petrol Kralları,  Müjde Ar’ın Salvar Davası Teyzem’i, Fahriye Ablası da sergilenen afişler arasında bulunuyor.

Film afişleri sergisinde ayrıca Yeşilçam’ın birbirinden değerli oyuncuları Münir Özkül, Adile Naşit, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Oya Aydoğan gibi geniş oyuncu kadroların sahip olan Neşeli Günler, Aile Şerefi,  Hababam Sınıfı, Toşun Paşa, Mavi Boncuk, Köyden İndim Şehre gibi filmlerinin afişleri de sergileniyor.

Airport Outlet Center’daki sergi, 30 Kasım’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri