Eurometall tüm ürün gruplarında sektör liderliği hedefliyor

29 Temmuz 2015 Çarşamba

Türkiye’nin en büyük perakende ekipman tedarikçilerinden Eurometall, sektöre sunduğu yeni ürün gruplarıyla hedefini yükselti. Perakende ekipmanlarında pazar lideri olduklarını belirten Eurometall Genel Yönetmeni Oğuz Vardar hedeflerini açıkladı: “Bizim için başarı ürettiğimiz tüm ürün gruplarında sektör lideri olmak.”

eurometall-tum-urun-gruplarinda-sektor-liderligi-hedefliyor

Murat KÜÇÜK

Eurometall 2015 katalogunda farklı sektörlere yönelik ürünler geliştirdi. Bu yönelmenin nedenini sizden dinleyebilir miyiz?

2011 yılında kurulan genç bir firma olmamıza rağmen Üçge’nin perakende sektöründeki tecrübelerinden faydalanarak kısa zamanda önemli müşteri portföyüne ulaşmayı başardık. Perakende ürün gruplarıyla başladığımız yolculuğumuzda, önemli başarılar elde edince diğer sektörler için ürün geliştirmeyi uygun düşündük. Özellikle 2012 katalogumuzda sunduğumuz ürünler çok beğenildi. 2015 katalogumuzda sunduğumuz ürünlerle tıpkı perakendenin vazgeçilmez ekipman üreticisi olduğumuz gibi diğer sektörlerinde önemli ekipman üreticisi olmayı istiyoruz.

 

Ürün gamınıza eklediğiniz yeni ürünlerle hangi sektörleri hedefliyorsunuz?
Katalogumuza 3 yeni sektörü ekledik. Ülkemiz son yıllarda lojistik sektöründe önemli bir başarı yakaladı. Türkiye üretim maliyetlerinde verimliliği yakalamış bir ülke. Dünya ile rekabet edebilmek, ürün maliyetlerinin aşağı çekilmesiyle mümkü. Ürün maliyetlerinin aşağı çekilmesi de lojistik maliyetlerin düşürülmesinden geçiyor. Biz de lojistiğe yönelik;  taşıma arabası, tel konteyner, roll konteyner, plastik palet, transpalet ve taşıma kasası gibi birçok ürün tedarik ediyoruz. Ürün gamımıza eklediğimiz bir diğer grup, endüstriyel alanlara yönelik ürünlerimiz. Fabrikalarda kullanılmak üzere; sanayi dolabı, personel dolabı, takım tezgahı, konveyör kutuları gibi bir çok ürün grubunu da üretiyoruz. Türkiye’de hızlı büyüyen bir başka sektör de ofis ekipmanları. Burada bir boşluk gördük ve 2015 katalogumuzda hazırladığımız koleksiyonları müşterilerimizin beğenisine sunduk. Müşterilerimiz ofis mobilyaları, ofis koltukları, metal ofis dolapları ve çeşitli kesonları artık Euromatall katalogunda görebilecek.

 

Ofis mobilyaları koleksiyonunuzun isim hikayesi bir hayli ilginç. Fikir nasıl ortaya çıktı?
Ofis mobilyalarının tasarımlarını hazırlarken arkadaşlarımızla isim konusu üzerine beyin fırtınası yaptık. Beyin fırtınası sonunda üretim yaptığımız Bursa’nın eski ilçelerinin eski isimlerini kullanmanın güzel olacağını düşündük ve koleksiyonlarımıza bu isimleri verdik. Bu hareketimizle Bursa’nın tanıtımına bir katkı sunabilirsek çok mutlu oluruz.

 

Market arabası için reklam


Dünyada bir market arabası için çekilen ilk senaryolu reklamı yaptınız. Bu reklamın hikayesini anlatır mısınız?
Biz renkli bir firmayız. Sadece logomuzla değil, ürünlerimizle ve çalışanlarımız da renkliyiz. İşin pazarlama kısmanda da yapılmamış, renkli bir şey yapmak istedik. Market arabası bizim en önemli ve en güçlü ürünlerimizden birisi. Eurocar ve Polycart markalı ürünlerimiz için güzel bir tanıtım filmi yapalım istedik. Ajansımızla yaptığımız görüşme sonrası bu proje ortaya çıktı. Kesin bir şey söylemek yanlış olabilir. Fakat bu reklam filminin bir market arabası için yapılan ilk senaryolu reklam filmi olduğunu düşünüyorum. Filmimiz çok beğenildi. Sosyal medyada yaklaşık 600 bin tıklanma aldı.

 

Perakende, lojistik, ofis ve endüstriyel gibi birçok alanda üretim yapıyorsunuz. Toplam kaç kalem ürün sunuyorsunuz?
Tüm ürün gruplarımızı düşünürsek 50 bin kalemden fazla ürünümüz var. Bunların ölçü varyasyonlarını da sayarsak çok daha yüksek bir rakam ortaya çıkar. Burada dikkat çekilecek konu; bu çok çeşitli ürün grubunun tedarik zincirini yönetebilmek. Bu da bizim sektördeki deneyimimizle ve bilgimizle mümkün oluyor. Çok deneyimli bir ekibimiz var.

 

Satışlarınızın büyük bölümünü hangi ürün grubunuz oluşturuyor? Kendinize koyduğunuz bir hedef ve başarı ölçütü var mı?
Perakende çözümlerimiz satışlarımızın bir numarası. Perakendeden sonra sırasıyla; lojistik, endüstriyel ve ofis ürünlerimiz geliyor. Bizim için başarı ürettiğimiz tüm ürün gruplarında sektör lideri olmak. Çünkü biz perakende çözümlerinde açık ara Türkiye’nin lider ekipman tedarikçisiyiz. Yeni ürün gruplarında da lider olacağımıza inanıyoruz.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri