Eurometall, ürün çeşidini artıracak

17 Temmuz 2012 Salı

Eurometall, plastik raflardan market arabalarına kadar 15 bini aşkın ürün çeşidiyle sektördeki talebi karşılıyor. Firma zengin ürün çeşidi sayesinde müşteriye tek elden teslim avantajı sunuyor

eurometall-urun-cesidini-artiracak

Bayi, merkez satış ofisi ve e-ticaret olmak üzere üç çeşit satış kanalıyla hizmet veren Eurometall, Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekare kapalı alana sahip lojistik fabrikasında, 60 çalışanla sektöre hizmet veriyor. Firma, plastik raflardan kuru gıda çeşmelerine, el sepetlerinden market ve yük taşıma arabalarına, tel konteynerlerden bidonlara, opti ve sürgülü çerçevelerden aksesuarlara kadar mağazalara yönelik 15 bini aşkın ürün çeşitliliğine sahip. En büyük avantajlarının tüm hizmetleri tek elde toplamaları olduğunu söyleyen Eurometall Genel Yönetmeni Oğuz Vardar, 2011 yılı kuruluş çalışmalarıyla geçmesine karşın 5 milyon euro satış hedefine ulaştıklarını ve birçok firmayla görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

Yurt dışına açılmayı hedefliyor
Bu yıl itibarıyla perakende mağazalaşma sürecine girdiklerini kaydeden Vardar, toplam yatırım maliyeti 400 bin TL’yi bulan Bursa’da 350 metrekare, Adana’da ise 320 metrekare alana sahip mağazalarını geçtiğimiz günlerde hizmete açtıklarını, yine bu yıl biri yurt dışında olmak üzere iki mağaza açılışı daha planladıklarını açıkladı.

2012’de 7 milyon 500 bin euro ciro ile 2011’e oranla yüzde 30 büyüme hedeflediklerini dile getiren Vardar, şu an 15 bini aşan ürün çeşidini de yüzde 50 artıracaklarını vurguladı. Vardar, 2013 itibarıyla konseptlerini başka ülkelere taşıyıp, dünya pazarlarında boy göstermek istediklerine de değindi. Firmalarının sahip olduğu özellikler açısından dünya genelinde nadir örneklerden biri olduğunun altını çizen Vardar, müşterilerine yüzde 50 bayi, yüzde 30 merkez satış ofisi ve yüzde 20 e-ticaret olmak üzere üç çeşit satış kanalıyla ulaştıklarını söyledi.

Vardar, www.eurometall.com.tr adlı e-ticaret sitelerinin çok ciddi bir altyapıya sahip olduğunu ve satın alma gerçekleştikten sonra iki gün içinde ürün teslimatı yaptıklarını ifade ederek, “e-ticaret sitemizle bugüne kadar iletişim kuramadığımız müşterilere ulaşmayı başardık. Bu nedenle önümüzdeki dönemde özellikle e-ticarete yoğunlaşacağız. Müşteriye ulaşma oranını yüzde 20’den yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: KobidenGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri