Koçtaş Kocaeli’nde büyüyor

24 Ekim 2014 Cuma

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, Kocaeli’deki üçüncü, Türkiye’de ise 44’ncü mağazasını törenle hizmete açtı. Koçtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, törende yaptığı konuşmada ‘‘Kocaeli’de ilk mağazamızı 7 yıl önce açmıştık. Geçen süre içinde Kocaeli halkının Koçtaş’a gösterdiği ilgi bizi bugünlere getirdi ve şimdi üçüncü mağazamızı hizmete açıyoruz. Koçtaş’ın ve diğer Koç Topluluğu şirketlerimizin Kocaeli ilimizde yarattıkları ekonomik ve sosyal değerin artarak devam edeceğine inancım tamdır’’ dedi

koctas-kocaelinde-buyuyor

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, mağazalaşma atağını sürdürüyor. 21 ilde faaliyet gösteren Koçtaş, 44’ncü mağazasının kapılarını bugün Kocaeli’de düzenlenen törenle açtı. Koçtaş’ın Kocaeli’deki üçüncü mağazasının açılış törenine; Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Koçtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ve çok sayıda davetli katıldı.

7 bin metrekarede daha kolay alışveriş
Koçtaş’ın 7 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Kocaeli’deki yeni mağazası ile Türkiye genelindeki toplam satış alanı da 235 bin metrekare’nin üzerine çıktı. Hizmete açılan yeni mağazada; el aletlerinden yer döşemelerine, aydınlatmadan banyo ve seramik ürünlerine, mutfak mobilyalarından bahçe mobilyalarına kadar 30 bin çeşit ürün yer alıyor. 75 kişilik istihdam yaratılan yeni yatırımla birlikte Koçtaş’ın yılsonuna kadar hedeflediği mağaza sayısına da ulaşılmış oldu. 2014 sene sonunda Koçtaş mağazalarını 35 milyondan fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Koçtaş’ın “daha kolay alışveriş” konsepti ile geliştirdiği son mağaza olan Kocaeli Başiskele Koçtaş mağazasında, hem müşteriler hem de çalışanlar için ‘daha kolay” bir format uygulandı.  Yeni konsept ile müşterilerin binlerce ürün içinden kendilerine en uygun olanı kolaylıkla bulabilmeleri amaçlanıyor.

Halk Koçtaş’a destek veriyor
Açılış töreninde konuşan Koç, Kocaeli’deki ilk Koçtaş mağazasını 7 yıl önce hizmete açtıklarını belirterek, “Geçen süre içinde Kocaeli halkının Koçtaş’a gösterdiği ilgi bizi bugünlere getirdi.  Kocaeli’de 3 mağazamızla hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeni mağazamız 7 bin metrekare satış alanı ile oldukça geniş ve ferah bir alışveriş ortamı sunacak” dedi.

Sosyal sorumluluk çalışmalarına da devam
Koç Topluluğu’nun sosyal sorumluluk alanında uzun soluklu birçok proje yürüttüğünü kaydeden Ali Y. Koç, bunlarından birinin de 2006 yılından beri süren Ülkem İçin Projesi olduğunu söyledi. Projede Koç Topluluğu çalışanları ve bayileriyle birlikte hareket ederek, 2012’den bu yana ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ dediklerini aktaran Ali Y. Koç, “Amacımız, Koç Topluluğu şirketleri ve bayileri olarak, iş hayatında ve sosyal hayatta engelli bireylerin yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olacak uygulamalarda rol model olmak, engellilik konusunda toplumsal bilincin ve duyarlılığın oluşturulmasını sağlamaktı. Bu kapsamda gerçekleşen ‘Engelliliğe Doğru Yaklaşım’ eğitimlerine bugüne kadar çalışanlarımız, yan sanayicilerimiz ve tedarikçilerimizden oluşan 98 bin kişinin yanı sıra  ‘Ülkem İçin’ elçilerimiz olan bayilerimiz aracılığıyla 20 bini aşkın öğrenci katıldı.  Bunun yanı sıra engelli bireyleri ötekileştirmeden, ‘Herkes İçin Tasarım’ konseptini benimseyen bir yaklaşımla ürün ve hizmet geliştirirken, şirketlerimizin, fabrikalarımızın, bayi ve mağazalarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi için de bin 44 farklı noktada çalışmalar yapıldı” dedi.

Koç Topluluğu şirketlerinin gerek birbirleriyle, gerek sivil toplum kuruluşları, gerekse resmi kurumlar ile işbirliği içinde projeyi destekleyici birçok sosyal sorumluluk çalışmasını hayata geçirdiğini aktaran Koç, konuşmasını şöyle sürdürdü,  “Bu projemiz kapsamında Koçtaş da, geçtiğimiz aylarda ‘daha güzel evler, daha güzel hayatlar’ vizyonu doğrultusunda, Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV)’nın Adana Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yenilenme ve geliştirilme çalışmalarını üstlendi. Ardından da Kocaeli’de de ailelerin girişimiyle kurulan Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği (KOÇDER)’nin binası ve yaşam alanlarının tadilat ve yenileme çalışmalarını tamamladı. Ayrıca Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri de KOÇDER’de otizmli çocukların ailelerine eğitimler verecek. Koçtaş Kocaeli Başiskele mağaza açılışımızı önemli bir sosyal sorumluluk projesiyle birlikte gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Buraya gelmeden önce KOÇDER’i ziyaret ettik. Dernek yetkililerini çalışmaları için buradan bir kez daha kutlamak istiyorum. Bu örneklerde olduğu gibi, Koçtaş’ın ve diğer Koç Topluluğu şirketlerimizin Kocaeli ilimizde yarattıkları ekonomik ve sosyal değerin artarak devam edeceğine inancım tamdır.” 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri