Koçtaş videolarını işitme engelliler de izleyebilecek

17 Nisan 2015 Cuma

Koçtaş, ‘Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar’ vizyonu ve Koç Holding’in ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ projesi çerçevesinde geliştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile engelli bireylerin yanında yer almaya devam ediyor

koctas-videolarini-isitme-engelliler-de-izleyebilecek

‘Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar’ vizyonu doğrultusunda müşterilerinin hayatlarını güzelleştirmeyi hedefleyen Koçtaş, sosyal sorumluluk bilincini sunduğu ürün ve hizmetlere de taşıyor. Koç Holding bünyesinde 2012 yılından bu yana devam eden  ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ projesi çerçevesinde engelli bireylerin yanında yer alan Koçtaş; son olarak, tüketiciler için hazırladığı ‘Nasıl Yapılır’ videolarına işitme engelli bireyleri düşünerek özel işaret dili çekimleri ekledi.

Koçtaş tarafından evlerde sıkça ihtiyaç duyulan tamirat ve bakım işleri ile ilgili 45 farklı konuda hazırlanan ‘Nasıl Yapılır?’ videolarında, Koçtaş uzmanlarının önerileri ve ipuçları bulunuyor. ‘Nasıl Yapılır?’ videolarından en çok ilgi gören 10’u, engellilere özel işaret dili versiyonları ile yayına sunuldu.
Videolar aracılığıyla, banyo ya da mutfaktaki seramiklerin arasında bulunan derz sararmasının çözümü, mutfaktaki çelik evyenin temizliği, sprey boya ile ev ya da bahçedeki yüzeylerin boyanması ve hangi boya işi için hangi boya türünün kullanılması gerektiği gibi konularda bilgi edinmek ve uygulama yöntemlerini öğrenmek mümkün oluyor. İşitme engellilere yönelik işaret dili anlatımlarının eklendiği videolarda bahçe mobilyalarının bakımından camlara sineklik takmanın yollarına, jaluzi montajından batarya değişimine kadar bir evin ihtiyacı olabilecek çok farklı konuda ipucu veriliyor.

Video konu başlıkları:
• Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır?
• Evde Kendimiz Boya Yapabilir Miyiz?
• Jaluzi Nasıl Monte Edilir?
• Camlara Sineklik Nasıl Takılır?
• Tablo ve Çerçeveler Duvara Nasıl Asılır?
• Yeni Nesil LED Aydınlatma Teknolojileri Dekorasyonda Nasıl Kullanılabilir?
• Batarya Nasıl Değiştirilir?
• Su Sızdıran Bataryalar Nasıl Tamir Edilir?
• Bahçe Mobilyalarının Bakımı Nasıl Yapılır?
• Orkide Bakımı Nasıl Yapılmalı?


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri