Koçtaş’ın tasarım yarışması sonuçlandı

03 Mart 2015 Salı

Bu yıl 5’inci kez düzenlenen Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması ödül töreninde dereceye giren projeler açıklandı

koctasin-tasarim-yarismasi-sonuclandi

Koçtaş’ın, geleceğin mimarlarının, iç mimarlarının ve endüstri ürünleri tasarımcılarının kişisel gelişimlerine ve sektörün büyümesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde gerçekleşti. Alp Önder Özpamukçu, sektör lideri Koçtaş’ın, gençlerle el ele yürümeyi sektöre ve topluma hizmet olarak gördüğünü kaydetti.

Koç Holding AŞ Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ise ödül töreninde yaptığı konuşmasında Koçtaş mağazalarında 40 bine yakın ürün çeşidinin yer almasının önemini vurgularken; perakendecilikte ürünlerin fonksiyonelliği ile ihtiyacı tam karşılaması ve aynı zamanda rengiyle, tarzıyla tüketicinin kalbine de dokunması gerektiğini ifade etti.

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş’ın bu yıl 5’inci kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Ev sahipliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun yaptığı ve Divan Otel’de düzenlenen ödül törenine Tamer Haşimoğlu,  yüksek mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de içerisinde yer aldığı jürinin üyeleri ve yarışmaya katılan öğrenciler katıldı.

Her yıl daha da yoğun ilgi ile karşılanan yarışmaya, başta İstanbul olmak üzere, Trabzon, Konya, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Ankara gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerden üniversite öğrencileri başvuruda bulundu. Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından geliştirilen “Yatma mekânı ve buradaki saklama ihtiyacını karşılayan elemanların tasarımı” konusundaki projeler jüri üyeleri tarafında titizlikle değerlendirildi.

İlk 3’e giren projelerin yanı sıra; 5 projeye mansiyon ve 5 projeye de teşvik ödülü verildi. Öğrencilerin grup olarak da katılabildiği yarışmada, toplamda 21 öğrenci ödüllendirildi. Ayrıca, yarışmada ilk 3’e giren öğrenciler Koçtaş’ta staj yapma fırsatına da sahip oldu.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında: Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Ali Bakova (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), Yüksek Mühendis Prof Dr. Hasan Şener ve Koçtaş Mobilya Satın Alma Grup Müdürü Zeynep Vural yer aldı.

Birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi’nin oldu
Koçtaş’ın 5.Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda bu yıl birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Emre Üngör’ün oldu. İkincilik ödülünün sahipleri ise yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İç Mimarlık Bölümü öğrencileri Ece Hapcıoğlu ve İbrahim Tekin Karatepe oldu. Yarışmada üçüncülük ödülünü de İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Oğuzhan Yılmaz aldı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri