Fark etmiştik, farkı gösterdiler

08 Ağustos 2012 Çarşamba

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşları sıralamasında, yüzde otuzdan fazla büyüme gösteren Abalıoğlu ‘Lezita’ markasıyla sektörünün ikincisi oldu

Tanışmamız üç yıl öncesine dayanıyor. Her zaman çok iyi ağırlandık. Her zaman, nitelikli sohbetler ile sektörün gelişimine bir-iki tuğla daha koyabilmenin hesaplarını yaptık.
İçlerindeki, düzeni/disiplini görünce, özverilerine tanık olunca, yatırımlarına bilgi/birikimlerimiz ölçüsünde, karınca kararınca yardımcı olmayı denedik. Ve hatta uluslararası profesyonel deneyimleri de paylaştık.
Mükemmel bir üretim vardı. Hacim/volüm giderek yüksek rakamlara ulaşmıştı. Etkin bir depolama ve tedarik zincirini oluşturmak, başarıya giden yollardan sadece bir tanesiydi. Hızlı bir soğuk zincirin, ürüne olan katkısını, ayrıca anlatmaya gerek yok elbette.
Ancak, Lezita markasını çok yakından bildiğim, en alt seviyeden en üst yönetime kadar görüştüğüm için, diyebilirim ki; bu daha hiçbir şey. Bu yıl ve 2013 yıllarında, daha büyük gelişmeler gösterip, önemli atılımlar yapacaklar.
Sektör adına gurur verici…
***
İsterseniz, biraz gerilere giderek, gelinen noktayı yeniden özetleyeyim:
Ülkemizin ilk özel sektör yem kuruluşu unvanıyla 1969 yılında faaliyete başladı Abalıoğlu Grubu…
Sonraki yıllarda, biraz da zorunluluk ile beyaz et sektörüne girdi. Markası Lezita, hızla perakende dünyasında yer bulmaya başladı.
Kaliteli kesimleri, doğru sistemlerde depolanması, soğuk zincirin korunması, zamanında teslimatları ve rekabetçi fiyatlarıyla tüketiciden de olumlu destek gördüler kuşkusuz…
Lezita markasının, 2011 yılında sergilediği başarılı performans, sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme hızı ile sektörde fark yarattı.
Dile kolay; ciro bazında yüzde 31 gibi bir büyüme gösterdiler ve sektörlerinde ikinci sıraya yerleştiler.
Türkiye genelinde de, 72’nci sıradalar.
Ne diyelim?
- Darısı sizin başınıza... Lütfen devam!Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri