Faruk Güllüoğlu’ndan Antalya çıkarması

03 Ağustos 2015 Pazartesi

1871’de başlayan baklavacılık serüveninde beşinci nesil olarak yoluna devam eden Faruk Güllüoğlu, bölgesel üs olarak konumlandırdığı Antalya’da birbiri ardına mağaza açılışlarına devam ediyor

faruk-gulluoglundan-antalya-cikarmasi

Antalya’da 2005 yılında ilk mağazasını açan ve üretim tesisi kuran Faruk Güllüoğlu, Antalyalıların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerinde yoğun ilgisiyle artan talebe daha iyi yanıt verebilmek için bölgedeki mağaza sayısını hızla beşe çıkardı. Yaz başında Güzeloba’da açılan mağazanın ardından hızla önce Şirinyalı ve ardından Lara’da açılan mağazalarla birlikte, markanın yaz sezonunun başlamasının ardından son 2 ayda üç yeni mağazası Antalyalılarla buluştu. 1871’de başlayan baklavacılık serüveninde ailenin 5’inci kuşak temsilcisi olarak devam eden Faruk Güllü, hem yurtiçinde hem de yurtdışında mağazalaşmaya devam ettiklerini, Akdeniz Bölgesi’ndeki beş mağazayla sadece Antalya’da toplam yatırım miktarının 8.5 milyon TL’yi aştığını ifade etti.

Antalya’da ilk mağazalarının açıldığı 2005 yılından bu yana yaklaşık 3 milyon Antalyalının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin mağazalarını ziyaret ettiğini söyleyen Faruk Güllü, geçen 10 yılda Antalya’nın en sevilen markalarından biri oldukları için büyük mutluluk duyduklarını vurguladı. Faruk Güllü, yılsonuna kadar iki mağaza daha açarak toplam 7 mağaza ve 11 milyon TL'lik yatırım büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini de söyledi.

 

Altyapı günlük 1.5 tona kadar üretim gerçekleştirebilir durumda
Antalya’daki Faruk Güllüoğlu üretim tesisinin yıllık 550 ton baklava, 25 ton kuru pasta ve 80 bin adet turta üretme kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Faruk Güllü, “Burada yer alan modern üretim tesisimiz, Antalya’daki mağazalarımız için günde 750 kg’ye varan baklava üretim gerçekleştiriyor. Aslında tam kapasite olarak değerlendirdiğimizde 10-15 mağazaya yetecek kadar yani günlük 1.5 tona varan üretim gerçekleştirebilecek bir alt yapıya da sahibiz” dedi. Faruk Güllü, Antalya ve çevresindeki büyüme planlarının temelinde günlük taze ürün sevkiyatının önemli bir unsur olduğunu da sözlerine ekledi.

Antalya’nın en gözde semtlerinden Şirinyalı’da açtıkları mağazanın yeni bir buluşma merkezi ve bölgedeki hareketli sosyal yaşamın bir parçası olacağını ifade eden Faruk Güllü, bina tasarımındaki ayrıntıların herkesin ihtiyacına yanıt verecek şekilde yapıldığını söyledi: “Şirinyalı, Antalyalıların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin gün boyu zaman geçirdikleri bir yer. Buradaki yaşamın bir parçası olacak mağazamızda geniş bir bahçe, çocuklu aileler için üst katta oyun odası ve iş toplantılar için uygun alanlarımız var. İster iş için, ister keyif için gelene herkese uygun bir mekân tasarladık” dedi. Kentin bir diğer cazibe merkezi Lara’da da uzun süredir uygun bir mekân aradıklarını belirten Faruk Güllü, “5. mağazamızın yer aldığı Lara mevkii Antalya’nın vitrini gibi. Burada olmayı uzun zamandır istiyorduk, bize de bu yönde talepler geliyordu. Bu müstesna semtte markamızın var olması bizim için önemli bir adım oldu.” diye konuştu.

Faruk Güllü,  mağazaları ziyaret eden tur firmalarının turist müşteri getirdiğini de vurgulayarak; “Turist sayısı değişkenlik göstermekle birlikte turistlerin yapmış olduğu alışveriş mağaza ciromuzun yaklaşık yüzde 15’ine denk gelmektedir.” açıklamasını yaptı. Faruk Güllü, Güzeloba, Lara ve Şirinyalı’da açılan yeni mağazaları için aylık müşteri hedefinin ise yaklaşık 40 bin kişi olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Antalya’ya yeni yatırımlar yolda
Bölgedeki üretim üssünü kurmalarının ardından büyüme girişimlerini hızlandırdıklarını açıklayan Faruk Güllü, uzun vadede Antalya ve çevresinde toplam 10 mağazayla hizmet vermeyi amaçladıklarına da belirtti. Yeni açılacak mağazalarla yaklaşık 100 kişiye daha istihdam sağlayacaklarının altını çizen Faruk Güllü,  Antalya ili ve çevresinin böylece kendileri için daha fazla anlam kazanarak gelecekteki iş planları için örnek oluşturduğuna da dikkat çekti. Faruk Güllü, “Antalya’daki mağazalaşma ve ara üretim tesisi destekli operasyonumuz iş modelimizin başarısında bir dönüm noktası oldu. Kapasite ve mağaza yayılımı anlamında Türkiye’nin diğer illerinde de örnek alınarak hayata geçecek. Çok yakında potansiyeli yüksek diğer bölgelerde de Antalya’da uyguladığımız büyüme modelini aynen devam ettireceğiz.” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri