Ferrero, deniz aşırı güçlenmek için Amerikalı şirketi satın aldı

20 Mart 2017 Pazartesi

Dünyanın en büyük 3’üncü çikolata üreticisi Ferrero, Amerikalı çikolata şirketi Fannie May’i 115 milyon dolara satın aldı. 1920’de Chicago’da kurulan Fannie May’i satın almalarının nedenini deniz aşırı güçlenmek olduğunu belirten İtalyan şirket, Fannie May ürünlerinin rafların yanı sıra online platformlarda da satışının olacağını açıkladı

ferrero-deniz-asiri-guclenmek-icin-amerikali-sirketi-satin-aldi

Nutella, Kinder, Rafaello, Ferrero Roches gibi markalarıyla tanınan dünyanın Ferrero, Amerikalı çikolata şirketi Fannie May’i satın aldı. 115 milyon dolara gerçekleşen satın alma ile İtalyan çikolata devi deniz aşırı ülkelerde ve özellikle Amerikan pazarında büyüme hedefliyor.

 

Bu satın alma sonrası, Fannie May’in tesisleri Ohio’da, dağıtım merkezleri ise Ohio ve Illinois’de kalmaya devam edecek. Ferrero, Fannie May’in perakende mağaza ağını yönetmeye devam ederken bu ağı güçlendirmeyi planlıyor. Aynı zamanda, Ferrero Fannie May ürünlerinin dağıtım ağını da genişletmeyi planlıyor.

 

Ferrero Genel Müdürü Giovanni Ferrero konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Amerika Ferrero için yüksek büyüme potansiyeli olan çok önemli bir pazar ve bu büyük Amerikan markasının gelişimini desteklemekten büyük heyecan duyuyoruz.” Giovanni Ferrero ayrıca: “Fannie May’in Ferrero’ya güçlü stratejik ve kültürel bir uyum sağlıyor ve Ferrero ailesi olarak Fannie May’in yetenekli insan kaynağı, premium markaları ve kaliteli ürünlerinin Ferrero Group’un bir parçası olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz.” sözlerini ekledi. Amerika, 10 milyar avro ile İtalyan çikolata devinin faaliyet gösterdiği pazarlarda 5’inci sırada yerini alıyor.

 

Satış anlaşmasının yanı sıra, Fannie May ve Ferrero stratejik ticari ortaklığa da imza atacak. Anlaşmalar sonrasında, Fannie May bağımsız bir yapı ve marka olarak Ferrero Grup çatısı altında, Ferrero Amerika desteği ile aynı yönetim kadrosuyla hayatına devam edecek. Ferrero, şirketin Parsippany New Jersey’deki genel merkezini ve Somerset New Jersey’deki ambalaj tesisini koruyacak.

 

Alım satım işleminin yönetmelik onaylarıyla birlikte Mayıs ayında tamamlanması bekleniyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri