Finans sektörü için dijital deneyimler, “Finans Teknoloji Konferansı”nda

05 Kasım 2015 Perşembe

"Finans Teknoloji Konferansı", IDC Financial Insights Global Başkanı ve Asya Pasifik’in 10 yıllık deneyimi ile Türkiye’de 11 Kasım günü İstanbul Wyndham Grand Levent’te gerçekleştirecek

finans-sektoru-icin-dijital-deneyimler-finans-teknoloji-konferansinda

Konferansta, Türkiye finans sektöründeki kıdemli karar vericilere yönelik olarak, müşteri deneyimini güçlendirmek adına sektördeki yenilikler ve stratejiler tartışılacak. Konferans programında yer alan deneyim paylaşımları, paneller, interaktif yuvarlak masa toplantıları, networking ortamı ve 1-1 toplantıların yanı sıra, 10 Kasım gününde IDC Finans Sektörü ve Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Cyrus Daruwala tarafından gerçekleştirilecek olan “Çoklu Kanal Deneyimi ile Müşteri Memnuniyeti” konulu bir çalıştay (workshop) da yer alacak. Bu etkinlikte de katılımcılara girişimlerini haritalama ve engelleyicileri belirlemede yardımcı olacak “Dijital Deneyim Puanlaması” yapılacak.


Türkiye’de BT yöneticileri rekabetin çok yoğun olduğu ve ciddi düzenlemelerle yönetilen bir pazarla karşı karşıya. Ekonomik ve politik türbülanslar da finans kuruluşları için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Kurumlar, özellikle yeni iş alanlarında ilk giren avantajı kazanmaya çalışırken, büyümeyi de sürdürebilmek için sıklıkla kesişen ve birbirinden bağımsız önceliklere hızlı tepki vermek zorunda kalıyorlar. Öte yandan müşterilerin kendileri ne istediklerini tam olarak bilmezken, müşteri tercihlerini anlamlandırmak ve yeni gelir kaynakları yaratmak için etkili bir strateji olarak yenilik yaratmak ve innovasyon sürecinin risklerini dengelemek ön plana çıkıyor. IDC’nin “Finans Teknoloji Konferansı” bu ve benzeri birçok konuya ışık tutuyor olacak.


Engeller bertaraf olacak
Finans kuruluşlarını etkileyen çeşitli faaliyetler + teknolojiler + regülasyonlar gibi konular işlenerek, finansal kuruluşların dijital evrene yolculuklarında temel bir rehber oluşturmasına olanak sağlanacaktır. Çalıştaya katılanlar, kendi yol haritalarını belirlerken karşılarına çıkan engelleri bertaraf ederek planlarını tanımlayacak ve bunları olgunlaştırmak üzerine çalışacaklardır. IDC Finans Sektörü ve Yatırım Araştırma Bölümü Direktörü Cyrus Daruwala tarafından yönetilecek çalıştayda; ayrıca uygulamalı rol-oyunu senaryoları ile satış kadrolarından katılımcılara daha verimli bir şekilde yardımcı olmak adına vermeleri gereken mesajlar vurgulanacak. Çalıştay; tedarikçilerin satış kadrolarının finans sektöründeki CxO ve İş Birimlerinin yaşadığı zorluklar tarafındaki farkındalıklarını artırmak, dönüşüm ihtiyaçlarına uygun olarak sektörün ihtiyaçlarını doğru şekilde adresleyebilmek, sektöre uygun kendi ürün portföyleri ile onlara nasıl yardımcı olabileceklerini anlatabilecek bir ortam sağlamayı hedefliyor.

 


Çevrimiçi ve mobil dağıtım kanallarını akıllıca kullananlar rakiplerinin önüne geçiyor
IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları, Türkiye’deki yoğun rekabet ortamında finans kuruluşlarının teknolojideki son gelişmelerle gelen yenilikçi çözümler ile müşteri odaklı stratejilere odaklandığının altını çizdi ve ekledi: “Çevrimiçi ve mobil dağıtım kanallarını akıllıca kullanan bankalar rakiplerine göre ciddi avantaj sağlıyor ve müşteri deneyimini güçlendiriyor. Bu kanallardaki devam eden yatırımlar çok önemli; fakat kurumlar bir yandan da bu çok sofistike kurulumların artan oranda karmaşıklaşan güvenlik boyutuna ciddi şekilde odaklanmaya da devam etmeli.”


Sektör özelindeki güncel teknolojilerin İstanbul’da gerçekleşecek olan “Finans Teknoloji Konferansı”_ KoçSistem, Intel, Citrix, Juniper Networks, CSC, Fortinet-RZK, A10 Newtorks, QlikView, Websense, Lexmark, Natek, Veeam, CyberArk, ITWay-Check Point, Prolink-Red Hat, Platin Bilişim, Veripark, Logitech, Logsign, Tesan, VMware gibi birçok lider üretici ve kanal tedarikçileri sponsor olarak yer alıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri