FNO’dan rekor ciro artışı

14 Eylül 2012 Cuma

Fashion’s Night Out’un her geçen yıl rekor ciro artışı ile büyüdüğünü söyleyen BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz: “FNO’da satışlar yüzde 25-150 arttı, markalar geceyi 100 milyon dolar ciro ile kapattı” dedi

fnodan-rekor-ciro-artisi

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Yılmaz Yılmaz, üçüncü kez düzenlenen Vogue Fashion’s Night Out’un (FNO) büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Markalarımız bir önceki güne göre satışlarını yüzde 25 ile yüzde 150 arasında artırdılar. Böylece etkinlik öncesinde paylaştığımız 100 milyon dolarlık ciro tahminimizi büyük oranda realize ettik” dedi. Yılmaz Yılmaz, Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyepark AVM’de düzenlenen FNO’ya BMD’nin büyük destek verdiğine dikkat çekerek, etkinlikte bu sene geçen yılın da üzerinde bir başarı elde edildiğini söyledi.

750 marka katıldı
Yılmaz, 750 markanın tüketicilerin taleplerini karşılamaya çalıştığını ifade ederek,  şöyle devam etti: “New York, Paris, Londra ve Milano gibi dünyaca ünlü moda şehirlerinde düzenlenen FNO, İstanbul’un da marka değerini artırıyor. İlkini düzenlediğimiz 2010 yılında 50 milyon dolar ciroyu, geçen sene 75 milyon dolara taşımıştık. 2012’de ise çıtayı daha da yukarıya çekerek 100 milyon dolar hedefini koyduk. Dün gece bu rakamı büyük ölçüde yakaladık. Bu da bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı ortaya koyuyor.”

Gece yarısına kadar süren alışveriş heyecanın İstanbul’un sosyal yaşamına da önemli bir zenginlik kattığını vurgulayan Yılmaz Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Her şeyden önce bu etkinlikleri İstanbul'un moda merkezi olması ve çevre ülkeler tarafından da böyle algılanmasını sağlayan organizasyonlar olarak değerlendiriyoruz. Önceki iki etkinliğe katılmayan pek çok markamız bu yıl FNO içinde yer aldı. Gece boyunca yerli yabancı tüketiciler ciddi indirimlerle alışveriş yapma imkanı buldu. Stilistler, tasarımcılar, modeller, oyuncular, spor ve cemiyet hayatından ünlü isimler dün gece Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve İstinye Park’ta buluştu. Tüketicilerimiz pek çok ünlü ile bir arada oldu. Çok daha pırıltılı bir gece yaşadık. İstanbul, moda, eğlence ve alışverişe doydu.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri