Forum Aydın’da Kadınlar Günü kutlandı

11 Mart 2014 Salı

Aydın ve çevre illerin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Aydın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde özel isimleri ve kadınlar için oluşturulmuş bir projeyi ağırladı

forum-aydinda-kadinlar-gunu-kutlandi

Gazeteci-yazar Pakize Suda ve 40 dar gelirli kadının iş sahibi olmasını sağlayan ‘Ekonomik şiddete son!” isimli projeyi hayata geçiren Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) üyeleri, Dünya Kadınlar Günü’nde Forum Aydın ziyaretçileriyle buluştu.

Dikkat çekici konulara yer verdiği köşe yazılarıyla takip edilen Pakize Suda, 8 Mart Cumartesi günü Zeytin Meydanı'nda düzenlenen söyleşiye katılarak, Aydınlı kadınlarla buluştu. Suda, sevenlerine imza dağıtırken; Sabancı Vakfı tarafından desteklenen ve 40 dar gelirli kadının iş sahibi olmasını sağlayan “Ekonomik Şiddete Son” adlı projeyi de Dernek Başkanı Esen Türker ve proje katılımcısı kadınlarla birlikte tanıtarak, projede emeği geçen herkesi kutladı. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da söyleşiye konuk olarak tüm kadınların gününü kutladı.

AGİKAD projesi kapsamında düşük gelirli 40 kadına süs bitkileri yetiştiriciliği eğitimi verildi. Çiçek soğanları ve 6 dekarlık arazi temin edilerek; bu araziden elde edilen süs bitkilerinin satışı yoluyla kadınların ekonomik hayata katılımı teşvik edildi. Kooperatifleşmeye yönlendirilen kadınlar, böylece iş sahibi yapıldı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri