Forum Bornova, Peynir Festivali’ne ev sahipliği yapıyor

11 Nisan 2013 Perşembe

Forum Bornova ziyaretçileri, 12-14 Nisan günleri arasında gerçekleşecek Ulusal Peynir Festivali ile Anadolu’nun en lezzetli peynirlerini tatma imkânı bulacak

forum-bornova-peynir-festivaline-ev-sahipligi-yapiyor

Forum Bornova ve Tarım Artı Organizasyon işbirliği ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek Ulusal Peynir Festivali, hem göze hem damağa hitap eden etkinliklerle ziyaretçilere lezzet dolu anlar yaşatacak.

12-14 Nisan günleri arasında gerçekleşecek festivalde, Anadolu’nun en lezzetli koyun, keçi ve inek peynirleri, Forum Bornova ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak. Üretici ve tüketiciyi bir araya getirmeyi amaçlayan festivalde ziyaretçiler, merak ettikleri bin bir çeşit peynirin tadına bakma fırsatı bulacak.

Çocuklar eğlenirken peynirin faydalarını öğrenecek
Çocuklara peyniri sevdirmeyi amaçlayan festivalde, çocuklara yönelik birçok aktivite, oyun ve yarışma da düzenlenecek. Forum Bornova’nın küçük ziyaretçileri festival boyunca ana teması peynir olan; Balondan Peynir Figürü, Engelli Parkurda, Hazine Adasında ve Top Havuzunda Ödüllü Peynir Bulma Oyunları, Peynir ve Peynirin Faydalarını Anlatan Çocuk Tiyatrosu, Peynir Temalı Ödüllü Resim Yarışması ile hem eğlenecekler hem de peynirin faydalarını öğrenecekler.

Animatör ve palyaçolarla dans ederek eğlenecek, balon katlama atölyesinde el becerilerini geliştirecek ve canlı langırt turnuvasında yarışmanın keyfini çıkaracak çocuklar isterlerse yüzlerini boyatarak bu eğlenceli anlara bolca renk de katabilecek. Çocuklar peynir temalı etkinlerle eğlenirken yetişkinler de İzmir Mutfak Sanatları Enstitüsü desteğiyle düzenlenecek Ödüllü Peynirli Tatlar Yarışması’nda peynirle yaptıkları lezzetlerle en hünerli olmaya çalışacak.

Dünyanın en iyi mutfak dekoratörü Haşim Usta, Forum Bornova’da
Forum Bornova, Türkiye Ulusal Peynir Festivali kapsamında dünyanın en iyi mutfak dekoratörü Haşim Demirtaş’ı ağırlıyor. Resim ve heykele olan merakını mutfak sanatıyla buluşturma başarısını gösteren aşçı–dekoratör Haşim Demirtaş, Türkiye’de ‘Kim kimdir?’ adıyla tanınan Who is Who in Turkey (Büyük Biyografi) kitabında biyografisi yayınlanan ilk ve tek mutfak sanatçısı. “Yemeği lezzetli ve cazip hale getiren aşçıların gönül zenginliğidir” diyen Haşim Usta, 13-14 Nisan günlerinde Forum Bornova ziyaretçileriyle buluşacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri