Forum İstanbul, bu yıl da Perakende.org’da

18 Şubat 2014 Salı

Türkiye’nin ilk online perakende haber portalı Perakende.org Ailesi güçlenmeye devam ediyor. Perakende.org kurumsal üyeliğini yenileyenler arasına Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul da girdi

forum-istanbul-bu-yil-da-perakendeorgda

Perakende.org kurumsal üyeliğini yenileyen isimler arasına Forum İstanbul da girdi. İstanbul Bayrampaşa’da toplam 495 bin metrekarelik inşaat, 175 bin metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 270 markası ile yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, sektöre sesini perakende sektörünün güvenilir haber kaynağı Perakende.org’dan duyurmaya devam edecek.

IKEA, Decathlon, H&M gibi Avrupa’nın dev markalarının yanı sıra yerli ve yabancı 270 mağaza, Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo ve ilk temalı parkı Jurassic Land’e ev sahipliği yapan Forum İstanbul, fark yaratan müşteri hizmetleri, etkinlikleri, eğlence alanları ve sıradışı mimarisi ile dikkat çekiyor.

Forum İstanbul toplam 30 bin metrekare üzerine kurulan eğlence ünitelerinin arasında, 10 salonu ve 2 bin 450 kişilik kapasitesi ile Cinemaximum Sinemaları, Funlab Eğlence Dünyası, Atlatis Bowling, Tiox Eğlence Merkezi, Pirates of İstanbul Aynalı Labirent, Flyride Helikopter Turu Simulasyonu, Sihirli Eller çocuk klübü ve Ice Trendy buz pisti gibi toplam 10 farklı konsept bulunuyor.

IKEA ve Koçtaş’ın öncülük ettiği ev dekorasyon mağazaları, Media Markt, Teknosa, Bimeks gibi markaların başı çektiği geniş teknoloji alanı, Fransız spor mağazası Decathlon’nun yanı sıra Intersport, Adidas, Nike gibi birçok spor markasına ev sahipliği yapan Forum İstanbul, Boyner, YKM, C&A, Mudo, Marks&Spencer, Zara, gibi büyük mağazaları, restoranları ve 5 bin araçlık otoparkı ile yalnız İstanbullulara değil, İstanbul’u ziyaret eden turistlere de hizmet veriyor.

Eğlence unsurlarının yanısıra,  yıl boyunca düzenlenen ulusal ve uluslararası çeşitli etkinlikler şehrin her köşesinden ziyaretçi çekiyor, bu ziyaretçilerin keyifli zaman geçirmesini sağlıyor. Forum İstanbul, E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında yer alıyor.

Çocuklu ailelerin tercihi 
Forum İstanbul, müşterilerin, özellikle çocuklu ailelerin rahat ve keyifli bir gün geçirmelerini sağlamak için müşteri hizmetlerinde fark yaratan projelere imza atıyor. Danışmalardan ücretsiz sağlanan bebek arabalarının yanı sıra, bebeklerin emzirilebileceği, bakımlarının yapılabileceği, içinde bebek bezi otomatı, mikrodalga fırın ve biberon ısıtıcılarının da bulunduğu yedi adet bebek odası bulunuyor. AVM’de bulunan 8 aile odası ise, anne, baba ve çocukların tuvalet ve bakım ihtiyaçları için düzenlendi. Yemek katında ise mama sandalyeleri, mikrodalga fırın ve biberon ısıtıcılarının yer aldığı üniteler de yine ailelerin hizmetine sunuluyor. Forum İstanbul, Sihirli Eller Çocuk Kulübü ile anne ve babaların alışverişin keyfini yaşarken, çocukların hem eğlenmesine hem de yaratıcı yönlerini geliştirmesine olanak sağlıyor.

Engelliler için hizmetler
Forum İstanbul’da hasta ve engelli ziyaretçilerin temin edebilecekleri tekerlekli sandalyeler, alışveriş merkezi içerisinde  bulunan özel tasarımlı ankesörlü telefonlar, katlar arası ulaşımda kullanabilecekleri asansörler ve her katta engelliler için özel tasarlanmış tuvaletler bulunuyor. Görme engelli kişilerin sosyal ortamlarda bulunmalarını, istedikleri alanlara rahatça erişebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla Forum İstanbul, görme engellilere özel hizmetleri Türkiye´de bir ilki gerçekleştiriyor. Dış alanda sarı klavuz yönlendirmeleri,  iç zeminde uyarı işaretleri,  tüm alan ve mağaza girişlerinde braille kabartma levhaları, Braille kabartmalı müşteri hizmetleri kitapçığı, yön bulmaya yardımcı olan RF bileklikler, beyaz bastonlar ve sesli renk tanımlayıcı cihazlar da görme engellilerin kullanımına sunuluyor.

Forum İstanbul’da mimari ve sanat eserleri
Forum İstanbul’un ikonik yapıları, etkileyici kubbesi, geniş bulvarları, hepsi ziyaretçilere zengin bir deneyim yaratmak üzere tasarlandı. Yerel mimariden etkilenen birçok unsur Forum İstanbul’da yer alıyor. Kullanılan renkler denizin tonlarını ve baharatların renklerini yansıtıyor, İstanbul’a bir gönderme yapıyor. Kubbe, avlu, cumba gibi unsurlarda Türk mimarisinin izleri görülüyor.

Multi Development Türkiye’nin açtığı tüm Forum Alışveriş Merkezleri’nde olduğu gibi Forum İstanbul’da da kalıcı sanat eserleri yer alıyor. Ünlü heykeltıraş Hanefi Yeter’in “Dünya Kapısı” adını verdiği dev kapı, alışveriş dünyasına da bir kapı açıyor. Rus sanatçı Daria Bokareva’nın 2006 yılında 1’inci Uluslararası Dokuma Heykel Sempozyumu kapsamında gerçekleştirdiği “Enerji” adlı yapıt da Forum İstanbul’da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. AVM içindeki çeşitli aydınlatma unsurları ise tasarımları ile fonksiyon ve estetiği birleştiriyor. 


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri