Forum Kayseri’de geleneksel ramazan etkinlikleri başlıyor

30 Haziran 2014 Pazartesi

Forum Kayseri ramazan geleneğini yaşatan müzik ve eğlence dolu etkinlikler sunuyor

forum-kayseride-geleneksel-ramazan-etkinlikleri-basliyor

Forum Kayseri, ramazan ayı boyunca birbirinden keyifli etkinliklere sahne olacak. Forum Kayseri, ramazan etkinlikleri kapsamında mini konserler, şöyleşiler, Karagöz-Hacivat oyunları, fasıl dinletileri, canlı heykel performansları ve ramazan temalı çocuk ve yetişkin atölyeleri ile ziyaretçilerine farklı ve eğlenceli bir ramazan yaşatacak.

Sunay Akın’la Mahya Işıkları
Şair, yazar ve gazeteci Sunay Akın, 2 Temmuz Çarşamba günü Forum Kayseri ziyaretçileriyle buluşarak, ‘Mahya Işıkları’ adlı tek kişilik gösterisini sergileyecek. Ramazan öyküleri ve tarihten bilinmeyen anekdotlarla keyifli bir sohbet gerçekleştirecek olan Sunay Akın, Forum Kayseri ziyaretçilerini eski ramazanlara doğru yolculuğa çıkaracak.

Suzan Kardeş’le Balkan türküleri
Balkan ve Rumeli türkülerinin sevilen sesi Suzan Kardeş, ramazan ayında Forum Kayseri’de sevenleriyle bir araya gelecek. Farklı dillerde söylediği şarkılarla izleyenleri coşturan Suzan Kardeş, en keyifli ve eğlenceli türkülerini, 5 Temmuz Cumartesi akşamı bu kez Forum Kayseri ziyaretçileri için seslendirecek.

İsmail Baki Şov Forum Kayseri’de
Yaptığı taklitlerle geniş bir hayran kitlesine sahip olan komedyen İsmail Baki de 12 Temmuz Cumartesi günü yapacağı şovla Forum Kayseri sahnesinde olacak.

Forum Kayseri, Sultan Kızlar Grubu’nun 6 Temmuz Pazar günü ve Alaturka Grubu’nun 19 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştireceği konserler ile ziyaretçilerine müzik ziyafeti sunmaya devam edecek. 26 Temmuz Cumartesi günü ise Canlı Osmanlı Heykel sergisi ve Orta Oyunu gösterisi gerçekleşecek.

Forum Kayseri’de ramazan boyunca her akşam 19.00-21.30 saatleri arasında Fasıl ekibi sahne alırken;  ziyaretçilerin damakları, her akşam iftardan sonra ikram edilecek geleneksel ramazan lezzetleri ile daha da tatlanacak.

Forum Kayseri ziyaretçileri ayrıca, her perşembe ve cuma akşamı düzenlenecek canlı Karagöz-Hacivat oyunuyla bir ramazan geleneğini paylaşacak.

Ramazan boyunca, her cumartesi - pazar gerçekleşecek atölyelerde çocuklar için “Ebru, ramazan davulu süsleme, Hacivat-Karagöz yapımı, fes süsleme, topaç boyama ve parmak kukla yapımı” çalışmaları olacak. Yetişkinler ise "Ahşap ve Cam Boyama, Takı ve Mum Yapımı Atölyesi” gibi farklı etkinliklere katılabilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri