Forum Trabzon bu yıl da Perakende.org’da

24 Temmuz 2013 Çarşamba

Türkiye’nin ilk online perakende haber portalı Perakende.org Ailesi güçlenmeye devam ediyor. Perakende.org kurumsal üyeliğini yenileyenler arasına Forum Trabzon da girdi

forum-trabzon-bu-yil-da-perakendeorgda

Perakende.org kurumsal üyeliğini yenileyen isimler arasına Forum Trabzon da girdi. Multi Development Türkiye’nin projelerinden biri olan Forum Trabzon, sektöre sesini perakende sektörünün güvenilir haber kaynağı Perakende.org’dan duyurmaya devam edecek.

Forum Trabzon, ünlü Meryem Ana (Sümela) Manastırı gibi tarihi merkezleri ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin turizm alanları içinde önemli bir yere sahip olan kentin kuzey doğusunda yer alıyor. Yeni Ekspres Yol, 100. Yıl Parkı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü ile çevrelenen 72 bin metrekare arazi üzerine kurulan Forum Trabzon, sadece mimarisiyle değil, markaları ve yıl boyu süren etkinlikleriyle de Karadeniz’in beğenilen çekim merkezlerinden biri.

Trabzon’un yanı sıra tüm Karadeniz Bölgesi’nin bugüne dek yapılmış ilk büyük projesi olan Forum Trabzon,  49 bin metrekarelik toplam kiralanabilir alanı ile bölge ekonomisine katkı sağlıyor. Trabzon ve çevresine sunduğu alışveriş deneyiminin yanı sıra Forum Trabzon, aidiyet duygusu ve toplumsal sorumluluk anlayışıyla bugüne dek hayata geçirdiği projelerle de kentin sosyal ve kültürel yaşamına destek veriyor.

Forum Trabzon, bünyesinde bulundurduğu Migros hipermarket, Koçtaş yapı market, 8 salonlu Cinemaximum sinemaları, ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı mağazaların yanı sıra restoran, kafelerle birlikte düzenlenen festival, konser ve spor etkinlikleri ile Karadenizlileri bir araya getirerek, bölgenin renkli buluşma noktalarından. Haziran 2008’den bu yana Karadeniz’in en büyük alışveriş noktalarıdnan biri olan Forum Trabzon, yıllık 11 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

Hollandalı T-T Design tarafından geliştirilen konsepti ve Portekizli CPU Architects ve Türkiye’den Arup Mühendislik tarafından geliştirilen mimarisiyle Forum Trabzon, kentin kimliğine uygun ve denizle bütünleşen özel bir mimariye sahip. Dört kattan oluşan AVM, Karadeniz’in dalgalarından esinlenerek tasarlanan dalgalı çatıları, gemi penceresi şeklindeki çatı ışıklıkları ve deniz feneri ile bulunduğu bölgenin  simgelerini taşıyor.  Çelik cam ve ahşap kullanılarak yüzyılın mimarisinin yansıtıldığı AVM, bölgenin ve Türk edebiyatının en değerli şairlerinden Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun şiirleriyle bezenmiş duvarlarıyla da sanata ve kültüre olan saygısını yansıtıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri