Fosiller Sanko Park’ta sergileniyor

10 Eylül 2014 Çarşamba

Bilim Paleontoloji Derneği, Sanko Park AVM'de milyonlarca yıllık hayvan ve bitki fosillerinden oluşan bir sergi açtı

fosiller-sanko-parkta-sergileniyor

Sanko Park fosillerin sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide 20 adet hayvan ve bitki fosili sergileniyor. Bilim Paleontoloji Derneği Genel Başkanı İbrahim Koçak, Türkiye'de ve dünyada düzenledikleri fosil sergisi münasebetiyle Gaziantep'e geldiklerini belirtti.

Ayrıca Koçak, “Amacımız paleontoloji dalı altında insanlara canlılık hakkında bilgi vermek. Fosillerin nasıl ortaya çıktığı, nasıl taşlaştığı, bugüne kadar nasıl geldiğiyle alakalı bilgiler veriyoruz. Ayrıca canlılıkta herhangi bir değişiklik var mı, bunları insanlara göstermek istiyoruz. Şu an yeryüzünde çıkarılmış 500 milyona yakın fosil var. Bu fosilleri incelediğimizde canlılarda herhangi bir paleontolojik bir değişim yani hastalık ya da kusurlu dediğimiz bir değişimin olmadığını görüyoruz. Yaklaşık bundan 550 milyon yıl önce çok hücreli canlılar aniden ortaya çıkıyor. Bunu paleontoloji bilimi de Genetik bilimi de söylüyor. Canlılığın hiçbir zaman değişmediğini söylüyorlar. Aniden ortaya çıkışın üstün bir tasarımla olduğunu bilim adamları söylüyor. Biz de halkımızla bunu paylaşmak istiyoruz. Biliyorsunuz ki hala okullarda evrim anlatılıyor. Hayatın tesadüf eseri ufak ufak, kademe kademe değişerek günümüze kadar geldiğini söylerler. Bu değişimin olduğunu görmemiz için ne yapmamız lazım, tabi ki fosillere bakacağız. Fosillerde herhangi bir değişiklik var mı? Fosillere baktığımız zaman da herhangi bir değişiklik yok. Gaziantepli vatandaşların gelip görmelerini istiyoruz. Yaklaşık 400 milyon yaşında elimizde fosiller var. Bütün Gaziantep halkını sergimize bekliyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri