Fransız Decathlon, 4 mağazayla Türkiye'ye geliyor

18 Mayıs 2010 Salı

Avrupa'nın en büyük spor perakende zincirlerinden biri olan Fransız Decathlon, Türkiye'de dört mağaza açmaya hazırlanıyor

fransiz-decathlon-4-magazayla-turkiyeye-geliyor

Mağazalarının ilkini geçen ay Ankara Kent Park Alışveriş Merkezi'nde hizmete sokan Decathlon, ikinci mağazasını da yarın İstanbul'da Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda açacak.

İstanbul'da 5 bin metrekarelik alanda hizmet verecek olan Decathlon'un amacının spor tutkusunu ve sporun avantajlarını en fazla sayıda kişiye ulaşılır kılmak olduğunu söyleyen Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, "Amatörden profesyonele sporla uğraşan herkesin bu tutkuyu dilediğince yaşamasını sağlamak ve spor yapma arzusunu yaygınlaştırmak istiyoruz" dedi.

15 ülkede 474 mağaza
İstanbul'un ardından Bursa ve İzmir'de de mağaza açmayı planladıklarını anlatan Boualaoui, Decathlon ile ilgili şu bilgileri verdi: "1976 yılında Fransa'nın Lille şehrinde kurulan Decathlon'un, Türkiye dahil olmak üzere 15 ülkede toplam 474 mağazası var. Trekking'den fitness'a, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar 60 farklı spor dalında 35 bin ürüne sahibiz. Ayrıca mağazalarımızda Newfeel, Tribord, Bolognac, Simond, Quachua, Oxelo, Kipsta, Inesis, Kalenji, Fouganza, Domyos, Caperlan, BTwin, Wedze, Artengo, Nabaiji gibi kendi markalarımızın yanı sıra dünyaca ünlü markaların da satışını yapıyoruz."

5.4 milyar euro ciro
2009 cirolarının 5.4 milyar euro olduğunu kaydeden Boualaoui, "Fransa'da teknolojik Ar-Ge çalışmalarına en çok yatırım yapan şirketlerin başında geliyoruz. Mağazalarımıza yılda 3 bin 500 yeni ürün giriyor. Tüm dünyada 41 bin çalışanımız var" dedi.

Futbolcu ülke müdürü
Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui Decathlon'un bir başka özelliğinin de çalışanlara sporun şart koşulması olduğunu söyledi. Boualaoui, spor uzmanı olan Decathlon'daki satış görevlilerinin aynı zamanda birer danışman olduğunu belirterek, "İnsanları doğru sporlara yönlendiriyorlar, ürün bilgilerinin yanı sıra sporla ilgili tavsiyelerde bulunuyorlar. Mağazada 60 farklı spor kategorisindeki 35 bin ürün ile ilgili bilgi sahibi 60 çalışanımız var" dedi.

Boualaoui de aynı zamanda bir sporcu. Boualaoui, üniversitedeyken 6 yıl boyunca Fransa 3. liginde orta saha oyuncusu olarak profesyonel futbol oynamış.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri