Acteeum Group'tan Samsun'a AVM

30 Haziran 2008 Pazartesi

Hollanda kökenli gayrimenkul geliştirme şirketi Acteeum Group, İstanbul Anadolu Yakası'ndaki 360 milyon euro'luk AVM yatırımını sürdürürken, Samsun'da da 140 milyon euro'luk yeni bir projenin temelini attı

acteeum-grouptan-samsuna-avm

Türkiye'de gayrimenkul yatırımlarının cazibesini yitirdiği söylense de bu gurubun Türkiye'de yatırımlarını sürdüreceği bildiriliyor. Acteeum Group Türkiye Genel Müdürü Tomasz Szewczyk, "Türkiye'de, İstanbul, Kahramanmaraş, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Adana ve Malatya'da yatırım yapıyoruz. Bu toplam 923 milyon euro'luk bir yatırım programıdır ve toplamda 300 bin metrekarelik kiralanabilir alan ortaya çıkaracağız. Yılsonuna kadar birkaç yeni proje daha ilan edebiliriz. Anadolu'daki nüfusu, ekonomisi ve coğrafi konumu bizce uygun olan kentlerde alışveriş merkezleri yapıyoruz. Bunlarda ana yatırımcımız Avusturyalı gayrimenkul yatırım fonu Meinl European Land" dedi.

Szewczyk, "Neden Anadolu'ya yatırım yapıyorsunuz?" sorusunu da şöyle yanıtladı: "Anadolu'da orta büyüklükte gelişmiş kentler var. Bize bu soruyu soranlara 'Bu şehirlerde neden kimse bugüne kadar böyle yatırımlar yapmadı?' diye soruyoruz. Biz Türkiye'de yatırım kararını 2 yıl önce almıştık. Küresel krizi de tahlil ediyoruz ve Türkiye'nin buna çok iyi dayandığını görüyoruz. Hatta Avrupa kadar bile etkilenmedi. Bize göre Türkiye'de fotoğraf değişmedi. Zaten bu tür yatırımlar 10-15 yıllık öngürüyle yapılır."

Malatyayı bilmezler
Acteeum Group Türkiye Yönetim Direktörü Özgür Üreten de "Biz bir bakıma Avrupalıların tasarruflarıyla Türkiye'de Anadolu'da yatırım yapıyoruz. Onlar Tokat'ı, Malatya'yı bilmezler bile. Biz gayrimenkul geliştirme şirketi olarak Meinl European Landi, Anadolu'daki yatırımların kárlı olacağına inandırdık" diye konuştu.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri