Gelişim Atölyesi söz verdi

11 Kasım 2013 Pazartesi

6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri, Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde

gelisim-atolyesi-soz-verdi

Gelişim Atölyesi(GA) Çocuk’un bu yıl altıncısını düzenlediği Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi ev sahipliğinde, 15 ve 16 Kasım’da kutlanıyor. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak 5 yıldır uygulanan ve 5 bin kitap bağışıyla birçok köy kütüphanesine destek veren proje kapsamında,  Türk Çocuk Edebiyatı’nın önde gelen isimleri Neomarin Çocuk Kültür Merkezi salonunda çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Yeni tema ‘Size Söz Veriyoruz’
Tüm dünyada her yıl Kasım ayının ikinci haftasında kutlanan Dünya Çocuk Kitapları Haftası, 1917’de resmi olarak kabul edilerek önemli günler kategorisine dâhil edildi.  Dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli kuruluşların kitap ve çocuk ilişkisini güçlendirmek adına aktif olarak kutladığı Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nın Türkiye ayağını 2008 yılından bu yana yürüten GA Çocuk, bu yılki temasını “Size Söz Veriyoruz!” olarak belirledi. Geride kalan beş yıl boyunca okuma bilincini çocuk yaşlarda kazandırmaya yönelik workshop ve atölye programlarıyla sürdürülen Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri,  çocuklara kitap sevgisi aşılayarak hayatlarına estetik ve zihinsel değerler katmak üzere yola çıkarak 5 binin üzerinde çocuğa ulaştı. Proje aynı zamanda sosyalleşme sürecindeki çocukların kelime dağarcığının zenginleştirerek iletişim becerilerini güçlendirmeye yönelik aktiviteler de içeriyor.

Etkinliklerin Onur Konuğu Yekta Kopan
6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, 15-16 Kasım günlerinde Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi içinde bulana Neomarin Çocuk Kültür Merkezi salonunda gerçekleşiyor.

Çocuk Edebiyatı’nın yazarlarını yayınevleriyle birlikte ağırlayacak olan etkinlikler,  kitapla çocuk arasındaki bağı kurmaya dayalı çeşitli sanat atölyeleriyle desteklenerek, farklı alanlarda çalışan sanatçıların katılımıyla da güçleniyor. Bunun yanı sıra önemli seslendirme sanatçılarından, TV programlarıyla birçok değerli işe imza atan, çocuk ve yetişkin edebiyatının değerli ismi Yekta Kopan bu yılın Onur Konuğu oluyor. Kopan 16 Kasım’da alanda bulunarak çocuklarla sohbet edecek ve Marsık Yayınları’ndan çıkan “Burun” adlı kitabını çocuklar için imzalayacak.  Simla Sunay ve Melek Özlem Sezer’in de kitapları, etkinlikleri ve sohbetleriyle katılacağı 6’ncı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, kitap bağışlarıyla devam ederken Sevinçer Masal Tersanesi Kukla Tiyatrosu’dan “İçimdeki Renkler” adlı oyunla sona serecek.

MEB onaylı proje, okulların ve münferit ziyaretçilerin ücretsiz katılımı ve 600 adet ücretsiz kitap dağıtımıyla sosyal sorumluluk yönünü bir kez daha ortaya koyuyor. 15-16 Kasım günlerinde 13.00-18.45 saatleri arasında devam edecek olan etkinliğin ayrıntıları, Dünya Çocuk Kitapları Haftası Türkiye resmi web sayfası olan www.dunyacocukkitaplarihaftasi.org’tan da görülebilir.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri